Oktagon

Miroslav Brož: Dřív jsem pil, pral jsem se hodně, ale teď jedu podle bible


Neporažený, skóre osm výher a žádná porážka. Vizitka zápasníka MMA, který několik let předtím poznával také hokejovou reprezentační kabinu. Miroslav Brož, milovník bojových sportů, který o svém sportovním životě promluvil pro pořad Oktagon Majk. Člověk, který o sobě tvrdí, že nemá talent, on je dříčem.

V deseti začal s hokejem, bylo právě po Naganu. Euforie, která nalákala hodně nadšenců. Brožovi se blížil jedenáctý rok, na začátek velké kariéry pozdní věk. Tohle ale nemusí vždy platit.

„Strašně jsem chtěl, v šest ráno jsem seděl na zimáku na Štvanici. Za rok jsem šel do Slavie, za další tři roky jsem byl v nároďáku,“ zavzpomínal Brož na hokejová léta.

V reprezentaci si prošel věkovými kategoriemi od 15 let do 18 let. „Zažil jsem i Světový pohár s Michalem Neuvirthem, který dnes chytá NHL za Philadelphii.“

V MMA stihl 20 amatérských zápasů, 18 jich vyhrál. Mezi profesionály má 8 vítězství. První profi fight si připsal v březnu 2016. Duel číslo devět ho čeká 16. března v Ostravě, kde se představí na galavečeru Oktagon MMA. Před pár týdny se upsal právě této organizaci.

„Měl jsem nabídku od Oktagonu i XFN. Pokud bych šel za penězi, šel bych asi za XFN, ale jsem rád, že mi Oktagon MMA dal šanci. Mám velmi dobré podmínky, jednání bylo v pohodě. Jde o lidštější organizaci, je to o přístupu. Já jsem srdcař, tak to mám rád,“ přiznal o své nové domovské stáji bývalý hokejista, který skončil v brance kvůli zranění.

Žádný draft, našel si MMA. Ale už v hokejových letech pokukoval po bojových sportech. „Vždycky mě fascinovaly a Růža (trenér Vladimír Růžička) věděl, že jsem magor, furt jsem do někoho píchal. Jednou jsme měli aféru, že jsme se strašně porvali, to jsem chytnul amok, naštěstí mě chytli dřív, než jsem stihl dojet za druhým gólmanem,“ rozpovídal se Brož s úsměvem na tváři v pořadu Oktagon Majk.

Začal tedy trénovat malé gólmany a také se zdokonalovat v bojových sportech. Pustil se do vstřebávání boxu, thajského boxu a zápasu. „Začal jsem se prát a strašně mě to bavilo. Nemám žádný talent, ani v hokeji jsem ho neměl. U mě je všechno vydřený – vůle, srdce, píle,“ ohodnotil své přednosti bojovník, který nezrušil ani zápas, když měl utržený biceps a přetržený boční vaz v koleni.

Neudělal krok do schodů, musel chodit pozpátku, pokud chtěl vyjít schody. Přesto věřil v zápas, který byl už za čtrnáct dnů. „Jsem jako ještěrka, dávám se dohromady za pochodu,“ usmál se Brož, který se do klece postaví 16. března v Ostravě, kde ho čeká Milan Ďatelinka.

Proti Slovákovi se postaví muž s přezdívkou Inkvizitor. „Jsem protestant, tuhle přezdívku jsem si nedal. Když jsme šli na první zápas, Zdeněk Švamberk řekl, že nechápe, jak někdo věřící může být tak zlej. Ale tak to není. V zápase přepnu, jinak jsem v pohodě. Dřív jsem pil, pral jsem se hodně, ale teď jedu podle bible, víra mě zklidnila. Díky bohu,“ má jasno Brož, který chodí také do sboru a čte si v bibli.

Kvůli své víře má také speciální podmínku ve smlouvě. Nezápasí v sobotu před západem slunce.

sport.cz


Kde sázet

Sázková kancelář Fortuna BONUS: 100 %
Sázková kancelář Tipsport BONUS: 100 %

Analýzy na chystané zápasy

31.12.2019 22:00 Oktagon - Benko Peter - Štáfek Jakub
08.06.2019 18:00 Oktagon - Végh Attila - Kimball Jeremy
08.05.2019 15:00 RCC - Vémola Karlos - Ragozin Mikhail
21.04.2019 12:00 Rizin - Procházka Jiří - Lawal Muhammed
06.04.2019 20:00 NoW - Vémola Karlos - Aounallah Prince
06.04.2019 20:00 NoW - Prince Aounalah - Karlos Vémola
24.03.2019 01:00 UFC - Blaydes Curtis - Willis Justin
23.03.2019 21:00 UFC - Vera Marlon - Saenz Frankie
Novinky pravidelně na e-mail?

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

Další novinky z české scény

Oktagon

Mikulášek: Dostával jsem zprávy s výhrůžkami smrtí, i proto jsem chtěl Rašku za každou cenu porazit

Že bude bitva o Ostravu pěkně vyhrocená, to jsme věděli už během příprav na zápas, které doprovázela celá řada...

Oktagon

Jede se dál, hlásí Petrášek, jenž nehodlá dovolit, aby mu prohra s Kimballem zničila sny

Někdy člověk holt vyhraje, podruhé zase prohraje. Pokaždé je ale však důležité, aby tento případný...

XFN

Kincl: XFN dělalo chybu, že všechno tlačilo přes Vémolu. Muradova beru jako atraktivnějšího soupeře

Patrik Kincl se měl původně v O2 areně utkat s Karlosem Vémolou, avšak ten ještě v únoru přestoupil ke...

XFN

Boj o titul střední váhy! XFN odhalilo trhák hlavního zápasu turnaje v Praze

XFN 18, na němž se měl původně utkat Karlos Vémola s Patrikem Kinclem, již zná náhradu za českého Terminátora....

Sázení na bojové sporty