UFC/MMA Fighting

Ondřej Novotný: Vstupenky na UFC v Praze se prodají během jednoho dne!


Vstupenky na UFC v Praze se prodají během jednoho dne. S takovou predikcí přišel Ondřej Novotný, organizátor galavečerů Oktagon MMA a komentátor bojových sportů. Jak on vidí únorovou návštěvu nejslavnější MMA ligy, která se premiérově představí v Česku a vrátí se ještě někdy miliardový americký cirkus do samotného srdce Evropy?

„Bez ohledu na to, kolik se na akci objeví lidí, českých zápasníků, tak by se české MMA mohlo více dostat na západní mapu světa. Na východní už jsme. Teď by mohli být vnímáni více naši lidé, generálně by se mohli dostat k lepším zápasům.

Kdo má šanci bojovat na UFC v Praze?
My spekulujeme, v zahraničí spekulují, zajímají se o jména, kdo by mohl, kdo ne. I když se tam někteří nedostanou, dostanou se do podvědomí. Například, proč jste nevzali Jirku Procházku, proč je v Rizinu, proč nešel do UFC atd. Na kluky zasvítí světlo, i když se na akci nedostanou. A to z důvodu, že nebyli ve výběru UFC pro Prahu, případně ze svého rozhodnutí, jako to je v případě Procházky, Melouna (Miloš Petrášek), Kozmy.

Kolik Čechů se postaví 23. února v Praze do klece?
Čím dál více manažerů se mi ozývá, jestli nechci říct nějaká jména, což bývá známka, že bude možná více lidí, než jsem předpokládal. Já myslel na tři čtyři, ale invaze by mohla být větší, ale jde o moji spekulaci a jsem skoupý tomu věřit. Nemyslím si, že na to máme tolik kvalitních lidí a UFC by mělo extra zájem.

Vy máte pod sebou zápasníky z organizace Oktagon MMA, kontaktovala vás UFC?
Máme jednání s lidmi, kteří mají k UFC blízko anebo si Palo (Neruda, spoluvlastník Oktagon MMA) psal s dvěma manažery, kteří mají tohle na starosti. Psali jsme si naše představy, jména s lidmi, kteří přímo rozhodují o kartách na galavečerech. Tito dva Američané mají prsty na kartách v UFC. S těmi jsme v kontaktu dlouhodobě.

Prodej vstupenek začíná v pátek 7. prosince dopoledne, jaké obsazení karty bojovníků čekáte?
Budou to chtít mít prodané za chvíli, takže rozhodně tady budou Rusové, někdo z Anglie, Irska, Německa, Polska, karta bude hodně evropská. Pokud by domácí scéna měla čtyři zápasníky, kde Lucka Pudilová je jasná, k tomu někdo ze Slovenska, tak to je vcelku velkorysý, protože zdaleka se tohle neděje vždycky.

Za jako dlouho bude vyprodáno?
Myslím, že do druhého dne je vyprodáno, půjde o jeden den. Praha je levná, atraktivní, zároveň lístek může být vánočním dárkem. Takový dárek si každý rád koupí po celé Evropě. Pro Angličana je UFC v Praze levnější než UFC v Londýně.

Půjde o ojedinělou zastávku této organizace v Praze?
Tohle nikdo neví, jde o holou spekulaci. Holandsko je bojově velká země, měli UFC jednou a od té doby čekají, to samé se dělo Němcům, Švédům. Na sto procent jsme se dostali na mapu a jednou se k nám UFC vrátí, ale zastávka každý rok? Nejsme Londýn, v Irsku také nemají takovou akci každý rok a že tam potenciál mají. Buďme k sobě upřímní. Pokud dvakrát za tři roky, tak to bude stále skvělý.

Zdroj: sport.cz


Kde sázet

Sázková kancelář Fortuna BONUS: 100 %
Sázková kancelář Tipsport BONUS: 100 %

Analýzy na chystané zápasy

31.12.2019 22:00 Oktagon - Benko Peter - Štáfek Jakub
08.05.2019 15:00 RCC - Vémola Karlos - Ragozin Mikhail
04.05.2019 15:00 RCC - Kozma David - Shurkevich Alexey
26.04.2019 20:00 Oktagon - Macek Filip - Vlasiuk Dmytro
26.04.2019 20:00 Oktagon - Tripšanský Denis - Kvapil Tomáš
21.04.2019 12:00 Rizin - Procházka Jiří - Lawal Muhammed
Novinky pravidelně na e-mail?

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

Další novinky ze sekce rozhovory

MMA

Monika Bagárová: Nechci, aby v zápase skončil špatně. Vzájemně máme v úctě to, co ten druhý dělá

Je to jasné, Monika Bagárová má nového partnera. Tím je přední český zápasník MMA...

K-1

Gor Harutjunjan se připravuje na galavečer Noc Bojovníků Dobříš a říká: Bojové sporty učí úctě a pokoře

Již tuto sobotu nás čeká v Dobříšské sportovní hale zajímavá akce. Fanoušci boxu,...

MMA

David Dvořák: Pro výhru udělám maximum, bojovým sportům jsem obětoval život

Poslední tváří, která vystoupila ze stínu XFN, aby mohla spatřit světla osobního rozvoje, je David...

XFN

Promotér XFN Kareš: Karlos Vémola si myslí, že mu dlužíme peníze, my se však domníváme, že to je on, kdo někomu něco dluží

Petr Kareš bezesporu pomohl ke zviditelnění MMA v Česku. Poslední akce jeho XFN například v prosinci vyprodala O2 arenu. To...

Sázení na bojové sporty