MMA Fighting

Peter Gabal je českou MMA nadějí. Na svém kontě má momentálně 14 amatérských zápasů, přičemž z 11 odcházel jako vítěz


Peter Gabal je českou MMA nadějí. Na svém kontě má momentálně 14 amatérských zápasů, přičemž z 11 z nich odcházel jako vítěz. Nedávno se Peter společně s Českou reprezentací zůčastnil amatérského Mistrovství světa v dalekém Bahrainu, kde zazářil a vybojoval stříbrnou medaili, když nestačil pouze na Rusa Reziuana Khotova. Jak se Peter připravoval na tento turnaj, jak ho hodnotí a kde se vidí za pár let? To vše a mnohem více v následujícím rozhovoru.

Jak ses dostal k MMA?
"K MMA jsem se dostal celkem náhodou. Když mi bylo 16, tak jsem skončil s fotbalem a říkal jsem si, že chci dělat něco, co mi bude do života užitečný. Začal jsem dělat krav magu u Tomáše Bezuchy, který mi do teď pomáhá. Od mala jsem byl takovej, že jsem se rád pral a řekl jsem si, že bych chtěl zkusit zápasit. Po půl roce trénování krav magy jsem zašel do Penta Gymu, kde vede tréninky Dan Barták. Chodil jsem k němu asi 4 měsíce a před prvním zápasem jsem si zranil záda ve škole na tělocviku. To mě vyřadilo skoro na rok, během kterýho jsem chodil po rehabilitacích, magnetech, obstřikách a podobných srandách. Když se mi uzdravila záda, tak jsem zašel na trénink do Hanuman Gymu k Petrovi Macháčkovi, kde jsem si po měsíci trénovámí střihnul první zápas a jsme spolu do teď, čerstvě druhým rokem. K tomu ještě boxuju u Míti Soukupa v Pražským rohovníku."

Jak ses na Mistrovství světa připravoval?
"Na MS jsem se připravoval u nás v Hanuman Gymu Praha. Trénoval jsem 2x denně, obcaš 3x s tím, že jsem se šel ráno proběhnout. S připravou mi hodně pomahal Petr Macháček, Míťa Soukup a Pešo, který mě každé ráno bral na lapy."

Jak hodnotíš průběh svých zápasů a celého šampionátu?
"První zápas jsem měl s klukem z Číny. Ten vyřadil Asaela Adjoudja, který je 3x mistr světa v kickboxu a trénuje v SBG u Johna Kavanagha (trenér Conora McGregora). Docela mi trvalo se do zápasu dostat, byl to muj první velkej šampionát a vsechno to na mě dolehlo. Od druhýho kola jsem se ale rozjel a vyhrál jsem na body. Další zápas jsem měl další den s klukem z Ruska, který vyhrál 2 zápasy v řadě a oba ukončil na submissi. Soupeř byl šikovnej na zemi, což několikrát dokázal. Zápas jsem mohl ukončit hned 2x. Poprvé na rear naked choke, ale skončilo kolo. Na začátku třetího kola jsem měl chycenej darce choke, ale už jsem neměl sílu škrcení pořádně dotáhnout a tak jsem znovu vyhrál na body. Ve finále jsem opět narazil na kluka z Ruska. Zápas probíhal tak, že mě soupeř vždycky hodil na zem a bez úderů držel pozici. Párkrát se mi povedlo vstát, ale zase mě hodil na zem a vyhrál zaslouženě na body. Ukázal mi, že musím strašne moc zapracovat na wrestlingu a příští rok věřím, že ho porazím!"

Co pro tebe tento úspěch znamená?
"Co pro mě tenhle úspěch znamená si asi ještě moc neuvědomuju. Patřím mezi nejlepši amatéry na světe a to po 2 letech trénování. Tenhle turnaj je na amatérský scéně brán jako Olympiáda. Co se spojil IMMAF a WMMAA, tak je konkurence ještě větší."

Jaké jsou tvé plány? Kdy tě znovu uvidíme „v akci“?
"Můj největší cíl je přivézt z podobných šampionátů zlatou medaili a věřím, že se mi to v průběhu roku podaří. Znovu mě můžete vidět 27. 12. v O2 Aréněne na Marpo vs Rytmus, kde budu mít díky XFN předzápas. Soupeře ještě neznám, ale nejspíš to bude někdo ze zahraničí."

Kam to chceš v MMA dotáhnout?
"V MMA bych to chtěl dotáhnout co nejdál a chtěl bych se tím jednou živit. Chtěl bych se dostat do nějaké přední světové organizace a vybojovat titul. Jsem ale pořád nohama na zemi. Může přijít zranění a hned je po celé kariéře."

Kde vidíš Petera Gabala za 5 let?
"To je těžký říct, 5 let je dlouhá doba a může se stát cokoliv. Rozhodně bych se ale rád viděl v nějaké světové organizaci. Chtěl bych poděkovat všem, hlavně rodině, která mi s MMA pomáhá hlavně finančně, protože bez sponzorů to je těžký…. Dále trenérům, klukům z tělocvičny a kamarádům.


Kde sázet

Sázková kancelář Chance BONUS: 100 %
Sázková kancelář Maxi-Tip BONUS: 100 %
Sázková kancelář Fortuna BONUS: 100 %
Sázková kancelář Tipsport BONUS: 100 %

Analýzy na chystané zápasy

21.04.2019 12:00 Rizin - Procházka Jiří - Lawal Muhammed
16.03.2019 20:00 Oktagon - David Kozma - Samuel Pirát Krištofič
16.03.2019 19:00 Oktagon - Petrášek Miloš - Kimball Jeremy
23.02.2019 20:00 UFC - Liz Carmouche - Lucie Pudilová
23.02.2019 20:00 UFC - Blachowicz Jan - Santos Thiago
23.02.2019 20:00 UFC - Michel Prazeres - Ismail Naurdiev
23.02.2019 20:00 UFC - Dodson John - Yan Petr
23.02.2019 20:00 UFC - Struve Stefan - Rogerio de Lima
Novinky pravidelně na e-mail?

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

Další novinky ze sekce rozhovory

XFN

Promotér XFN Kareš: Karlos Vémola si myslí, že mu dlužíme peníze, my se však domníváme, že to je on, kdo někomu něco dluží

Petr Kareš bezesporu pomohl ke zviditelnění MMA v Česku. Poslední akce jeho XFN například v prosinci vyprodala O2 arenu. To...

Oktagon

Promotér organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný: Lidé mohou žalovat XFN

Promotér organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný v pondělí sebejistě ohlásil přestup Karlose Vémoly....

XFN

Terminátorova zpověď: Sport je jen o penězích, a kdo říká opak, je pokrytec. U žen je pro mě důležitá velikost prsou

Život na vysoké noze, přítelkyně s obřími melouny, podpora bojových sportů, touha dostat se do UFC a vyznamenat se jako...

MMA Fighting

V posteli s Bagárovou! Bijce Fialu zpěvačce dohodil její partner Muradov: Hraju kluka, který Moniku podvede, to přece nemohl hrát Mach

Je jedním z nejvýraznějších českých MMA bojovníků. Díky svým zápasnickým...

Sázení na bojové sporty