top fight logo export web
Fedor Emelianenko navrat

Fedor Emelianenko se v říjnu vrátí zpátky do klece, soupeřem je americký veterán a bývalý šampion

Legenda těžké váhy MMA má oficiálně domluvený svůj další zápas.

Ten se uskuteční 23. října pod tradiční taktovkou Bellatoru, který vůbec poprvé zavítá do ruského prostředí, konkrétně do Moskvy.

Protivníkem čtyřiačtyřicetiletého „Posledního Císaře“ (39-6) se stane šestatřicetiletý Američan Tim Johnson (15-7), jenž ještě před sedmi lety vládl organizaci Dakota Fighting Championship. Následně si vyšlapal cestu do Bellatoru, kde rovněž zabojoval o titul, ale v mistrovské bitvě bohužel neuspěl.

Fanoušci možná budou trochu zklamaní, jelikož se hovořilo o zvučnějších jménech, ale nakonec ani jedno nevyšlo. Podle všeho se už Fedor chce jenom důstojně rozloučit se svou profesionální kariérou, která trvala dlouhých jednadvacet let.

Emelianenko naposledy bojoval 29. prosince roku 2019, když se střetl s Quintonem Jacksonem. Pro ruského velikána to byla poměrně snadná práce, jež byla ukončena výhrou na TKO ještě v rámci prvního kola.

Podle všeho se nyní Poslední Císař vydává na své rozlučkové bojové turné, které mělo původně čítat tři zápasy. Nemůžeme ale vyloučit ani tu možnost, že by to Fedor nezabalil už rovnou letos na podzim v Moskvě.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.