Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
tyson fury forma 2021

Aktualizovaný žebříček těžké váhy boxu: Nejlepší je stále Fury, Joshuu předskočil Usyk

Společně s Joshuovou prohrou došlo k aktualizaci světového žebříčku těžké váhy boxu.

Populární magazín The Ring dosadil už více než před rokem na samotný vrchol Tysona Furyho, který toto místo i s ohledem na neaktivitu drží dodnes.

Hůře se situace vyvinula pro Anthonyho Joshuu, jenž byl dříve považován za nesporného krále těžké váhy boxu. Ve své moci měl čtyři pásy (tři prestižní) a lidé o něm říkali, že ho jen tak někdo nezdolá. O to těžší potom byla realita.

„AJ“ prohrál s Andym Ruizem, čímž přišel o svůj perfektní rekord, pak své zaváhání sice napravil, ale teď se nechal přeboxovat od Oleksandra Usyka, tedy nové jedničky světového žebříčku.

Usyk je ukrajinský boxer, bývalý nesporný král křížové váhy, který se vydal prozkoumat adrenalinové vody váhy těžké. Původně mu spousta lidí nevěřila, jeho výkon proti Chisorovi nebyl zrovna přesvědčivý, ale nakonec všem vytřel zrak.

Dopředu se v žebříčku tlačí i Dillian Whyte. Ten trochu smolně prohrál s Povetkinem, svou porážku však odčinil a nyní bude hájit svou pozici dočasného šampiona WBC proti Ottu Wallinovi. Pokud vyhraje, dostane šanci utkat se proti vítězi zápasu Wilder vs. Fury 3.

Fury Box ranking

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin