Bojím se, že Fury s Wilderem prohraje, zní názor experta

Bojím se, že Fury s Wilderem prohraje, zní názor experta

Většina lidí se domnívá, že třetí duel Furyho s Wilderem bude jasnou záležitostí, leč nesmíme zapomínat i na názor z druhé strany barikády.

Jednu zajímavou připomínku nám nabídl boxerský expert, jenž se často dělí o své názory, Steve Bunce. Ten už léta působí v BBC Radiu, kde rozebírá všelijaké zápasy, a momentálně mu neuniklo, že Fury bere trilogii s Wilderem možná až velmi moc na lehkou váhu.

Vzhledem k tomu, že se oba boxeři upsali k trilogii, jež se má uskutečnit 24. července v Las Vegas, nezbývá na nějakou větší přípravu moc času. Právě tento faktor má hrát do noty bývalého šampiona těžké váhy WBC, který celou dobu věděl, co má za lubem a na co trénuje. To příběh britského velikána je poněkud odlišný.

„Fury se někdy od prosince připravuje na Joshuu, ale v ringu proti němu nakonec bude stát úplně odlišný typ soupeře, který celé týdny, možná měsíce, nedělal nic jiného, než že piloval svou taktiku, ladil svou váhu a rychlost, aby byl v co nejlepší formě,“ konstatuje Bunce.

„Co můžeme od trilogie tedy očekávat? Osobně si myslím, že do ní Wilder nastoupí ve své oblíbené váze (okolo 100 kg), bude o něco lehčí, ale zato bude podstatně rychlejší, agilnější a hůře zasažitelný. Tyson by to měl přestat brát na lehkou váhu, protože nastoupí proti soupeři, který dozajista nebude stejný jako ten před rokem,“ domnívá se.

„Navíc si nejsem úplně jistý, že se Fury poctivě připravuje. Kdykoliv vidím jeho videa, pořád někde lítá mezi Amerikou a Velkou Británií. Užívá si na pláži, vystupuje v zábavných pořadech anebo se poflakuje po barech. Nepřijde mi jako člověk, který by měl chvíli před zápasem. Obávám se, že tohle vše hraje Wilderovi do karet, a vůbec bych se nedivil, kdyby se prodral přes všechny papírové předpoklady a nakonec tu trilogii ovládl,“ tipl si Bunce.

Známý komentátor z BBC Radia nám tedy nasadil brouka do hlavy. Kdo si myslel, že bude trilogie mezi Furym a Wilderem jednoznačná, má možná důvod pochybovat. Přesto si počkejme, jaký obrázek se nám naskytne postupem času, až se onen klíčový duel ještě o něco přiblíží.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue