Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin

Boxerský svět v slzách. Zemřel pokořitel legendárního Muhammada Aliho

Leon Spinks, bývalý mistr světa v boxu v těžké váze, zemřel ve věku 67 let v Las Vegas. Přemožitel Muhammada Aliho bojoval s rakovinou prostaty.

Byl to právě Spinsk, který se v roce 1978 postaral o jedno z největších překvapení, jaký kdy boxerský svět zažil. Teprve ve svém osmém profesionálním zápase porazil legendárního Aliho. Muhammad si ho tehdy sám vybral, ale Spinks jej zaskočil a po 15 kolech mu sebral jeho mistrovské pásy.

O sedm měsíců později si Ali vzal všechny tituly zpět, když Spinkse porazil před 72 tisíci diváky v Superdome v New Orleans. Spinks už pak boxoval o titul jen jednou, a to v roce 1981 proti Holmesovi, se kterým prohrál na technický knokaut ve třetím kole.

S profesionální kariérou začal Spink v roce 1977, když už mu v amatérech nikdo nestačil. Jako amatér totiž získal zlatou medaili na olympijských hrách v Montrealu. Naposledy stál v profesionálním ringu ve 42 letech.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin