Canelo Alvarez hodnotí svůj vítězný duel se Saundersem a potvrzuje, kdo bude jeho příští soupeř

Canelo Alvarez hodnotí svůj vítězný duel se Saundersem a potvrzuje, kdo bude jeho příští soupeř

Saul Canelo Alvarez opět potvrdil svou roli světové jedničky, když po osmi kolech přemohl předtím ještě neporaženého Joeho Billyho Saunderse na TKO. Do své sbírky tak přidal pás super střední váhy WBO.

Sobotní noc potěšila fanoušky dobrého boxu a zejména pak příznivce současného krále pound-for-pound žebříčku Canela Alvareze, který své skóre rozšířil na 56 výher, jež doprovází dvě remízy a jedna porážka (s Floydem Mayweatherem).

Dle předzápasových předpovědí měl být Billy Joe Saunders (30-1) tím vyvoleným, který by mohl rozjetého mexického šampiona zastavit. Opak byl však pravdou a jedenatřicetiletý Brit i v očích sudích až do ukončení duelu prohrával poměrně jasně na body.

Zásadní zlom v utkání se dostavil v šestém kole, kdy Canelo při jednom z výpadů zasáhl pravou část tváře soupeře, čímž mu dost možná způsobil frakturu v oblasti očního důlku. Když to pak začal tým Saunderse blíže zkoumat, svému bojovníkovi nedovolil vstoupit do devátého kola.

„Pravda je, že jsem věděl, že jsem mu něco zlomil,“ přiznával po vyhraném duelu Alvarez. „Poznal jsem to na jeho pohybu i krytí. Od té chvíle jsem věděl, že si už nedovolí žádný výpad. V ten moment i můj tým tušil, že máme zápas v kapse.“

Nervozitu však necítil ani dříve. „Už před zápasem jsem tvrdil, že se má hra rozjede přibližně tak od šestého kola, nicméně Joeho bojovému stylu jsem se dokázal přizpůsobit už dříve. Proto jsem začal vést na body,“ dodával Canelo, který zároveň potvrdil, že se příště ve sjednocujícím boji střetne s šampionem IBF Calebem Plantem (21-0).

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue