Canelo doposud bojoval jen s průměrnými soupeři! opřel se do boxerské hvězdy její příští soupeř

Canelo doposud bojoval jen s průměrnými soupeři! opřel se do boxerské hvězdy její příští soupeř

Canelo Alvarez je už dlouhou dobu neochvějnou boxerskou jedničkou, nicméně podle jeho příštího soupeře je celý jeho rekord pouze „umělý“.

Alvarez naposledy přemohl předtím ještě neporaženého britského boxera Billyho Joe Saunderse, díky čemuž do své moci získal pás super střední váhy WBO. Přičteme-li k tomu ještě jeho tituly WBC a WBA z téže kategorie, pak je jasné, že mu chybí už jen klenot IBF, jenž má momentálně v držení Caleb Plant.

Už předem jsou ve vzduchu vidět znamení války, do níž oba boxeři zřejmě někdy na podzim vstoupí. Zatím stále ještě neporažený Plant je toho názoru, že je Canelo jen mediální hvězdou, jejíž bojový rekord je uměle vytvořený. Zaměříme-li se na ty opravdové soupeře, s nimi prý prohrála.

„Jak to vidím já, Canelo je uměle nafouklou bublinou, která těží ze své mediální přízně. Všichni lidé mají nasazené růžové brýle, a tak si neuvědomují tu skutečnost, že jejich šampion ještě nebojoval prakticky s nikým pořádným. A když se o to pokusil, tak prohrál, viz Mayweather, Golovkin či Lara,“ uvedl Plant na adresu současné pound-for-pound jedničky.

Protože se má jednat o velký sjednocující duel, je jasné, že v něm budou podobná prohlášení jen přibývat. Osmadvacetiletý Američan, v jehož moci je pás IBF, ovšem ve svém tvrzení poukázal jen na „sporné“ Canelovy bitvy. Ve skutečnosti prohrál jen s Mayweatherem, což se stalo před osmi lety.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue