top fight logo export web
alvarez golovkin box zapas

Canelo míří po vyhrané trilogii nad Golovkinem na operaci. Ví ovšem, kdo bude další soupeř

Canelo Alvarez během nedělního rána v Las Vegas sjednotil všechny prestižní pásy super střední váhy. Teď má v merku jednu velkou odvetu.

Mexický šampion má v povaze se neustále překonávat a stanovovat nové rekordy. V tom historickém měřítku už asi není pochyb, kdo je nejlepší střední vahou, ovšem pořád tu jsou i jiné cíle, kterých lze dosáhnout. Jako například obsadit jiné hmotnostní kategorie.

Letos v květnu Canelo zamířil do polotěžké váhy vyzvat tamního šampiona federace WBA Dmitryho Bivola. K překvapení všech zde světová pound-for-pound jednička zaváhala, ovšem výšková a hmotnostní převaha soupeře v tom hrála svou roli.

Nyní se tuto prohru Alvarez pokusí odčinit, předtím si ale musí odskočit na operační lůžko, kde si nechá spravit levou ruku, kterou si údajně kompletně odrovnal ve vítězné trilogii nad Gennadym Golovkinem.

„S tou rukou mám potíže už delší dobu, ale nyní v duelu s Golovkinem se to naplno projevilo. Řekl bych, že se jedná už o chronický problém, ale není to nic, co by jeden zákrok nemohl vyřešit,“ uvědomil své příznivce Canelo, který jenom hledal volný termín, kdy nebude mít žádné bojové povinnosti.

„Teď mám do konce roku klid. Potvrdil jsem svou roli světové jedničky střední váhy, následně se budu chtít znova předvést v polotěžké váze, abych odčinil tu porážku s Bivolem. Je to skutečně velmi důležitá věc s ohledem na můj odkaz v tomto sportu. Vím, že ho porazím!“ slíbil Canelo.