top fight logo export web
Wilder Joshua

Deontay Wilder se drsně opřel do Joshuy. Tento sport není pro něj

Někteří lidé se jako bojovníci rodí, druzí jsou pro tento účel vybrány z marketingového hlediska. Joshua se řadí do té druhé kategorie.

Deontay Wilder nechová k Joshuovi nějakou náklonnost. Říká o něm, že už kdysi utekl hrobníkovi z lopaty, když se zdráhal podepsat smlouvu k zápasu s americkým knokautérem. Čas ovšem odhalil jeho skutečné kvality a diváci to stále těžce skousávají.

„Já vs. AJ byl zápas, o kterým jsem měl zájem, jen abych vám ukázal, kdo je ten člověk skutečně zač. Celou dobu jsem o něm věděl, že to je jenom marketingová figurka, která byla uměle vybudována jistými lidmi, kterým se to zrovna hodilo do karet,“ nebral si servítky Wilder.

„Čas ukázal, že jsem měl pravdu. Měl jsem pravdu celou tu dlouhou dobu. Nemám Joshuu vůbec rád. Nelíbí se mi, jak byl vypromován. Dělali z něj hvězdu, i když žádnou hvězdou nikdy nebyl. Pro tento sport se musíte narodit, ne k němu být přiřazeni jinými osobami,“ vylíčil v The Last Stand podcastu.

Podobné zprávy se nyní začínají šířit, Wilder s Furym jsou ovšem dvěma vrchními borci, kteří tutéž zprávu o Joshuovi šířili již dlouho předtím. Oba shodně říkali, že má těžká váha pouze dva boxery světových kvalit. Tím mysleli pochopitelně sebe. Všichni ostatní jsou až za nimi. Postupem času jim lidé začínají dávat zapravdu, i když tento názor postupně narušuje ještě Oleksandr Usyk.