top fight logo export web
Oleksander Usyk priprava box

Děsivá zpráva o Oleksandru Usykovi, před bitvou s Joshuou se údajně psychicky hroutí

Současný šampion těžké váhy WBA, WBO, IBF a IBO není zrovna v nejlepším mentálním rozpoložení.

Za vše pochopitelně může válka, která se odehrává v jeho zemi. Oleksandr Usyk byl po velkém naléhání ze strany sponzorů, kolegů i týmu přemluven, aby se vzdal obrany vlasti a začal svou přípravu na boxerskou odvetu s Anthonym Joshuou.

„Bylo mi řečeno, že moje služby budou oceněny více, pokud budu svou vlast hájit v ringu,“ vysvětloval Usyk, jenž dostal od ukrajinské vlády povolení k opuštění země. A nyní se dokonce s tímto šampionem můžeme setkat v Hradci Králové, kde byla jeho příprava zahájena.

Potíž je, že si takovéto kruté období nese následky. Mnozí to možná ani nevidí, ale Oleksandrova žena odhalila, že její manžel od počátku války vůbec nejí a psychicky se hroutí. Shodil dokonce už více než deset kilo, což může být na těžkou váhu setsakramentsky znát.

„Sasha ztratil už více než 10 kg. Je na tom fakt špatně. Od doby, co začala válka, je v naprostém šoku. Stará se o rodinu, své blízké, je pořád v jednom kole. Prakticky nemůže vypnout,“ sdělila serveru talkSPORT šampionova manželka Kateryna.

„Buďme k sobě upřímní, ani on, ale ani nikdo z nás nikdy předtím nebyl v podobné situaci… Situaci, jako je tahle, si celá naše generace nikdy pořádně neuměla představit. Sasha od té doby není sám sebou, nerad dává interview a nerad se baví s okolím. Psychicky na tom není zrovna nejlépe,“ přiznávala.

Duel mezi Joshuou a Usykem je naplánován na 23. července, do té doby je stále času dost, aby se situace nejen na Ukrajině, ale i v Usykově životě zlepšila. Současná konstelace hvězd však vyznívá ve prospěch Joshuy, který je v přípravě už dobré dva měsíce a výhra v dalším duelu je pro něj velmi důležitá. Dá se říct až životně.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.