top fight logo export web
vemola marpo box zapas vysledek

Ducár o zápase Vémola vs. Marpo: Podle mě se na to ani sudí nemohl dívat, a tak to ukončil

Vasil Ducár se dobře zná a přátelí s oběma borci, ale ani on se nemohl pořádně dívat na tu holomajznu, kterou v ringu předvedli.

Od proběhnutí zápasu se velmi často řeší, proč se Karlos nehnal za knokautem, jak sliboval, a proč zvolil tento nepohledný, leč účinný agresivní styl boje.

Přední český boxer Vasil Ducár stihl potvrdit, že Vémola vsadil na tu taktiku, o které věděl, že mu přihraje vítězství. A dále už mu je jedno, zdali se to divákům líbí či nelíbí.

„Kdybych Karlose trénoval, naordinoval bych mu stejnou taktiku. Měl by dělat dirty boxing, být blízko soupeři, dostat se na krátkou vzdálenost a tam využít svou sílu a převahu,“ prozradil Ducár pro sport.cz.

„Kdyby Marpo hrál trochu na nohách, dokázal se z rohu otočit nebo trefit nějaký tvrdší úder, tak se to mohlo vyvíjet úplně jinak. Za mě to bylo tak, že pokud Marpo v prvních dvou kolech netrefí nějaký tvrdý a čistý úder, tak to Karlos uplácá silou a kondicí,“ zněla jeho predikce, která se v boji i naplnila.

ladislav kutil marpo

A že se Karlos dopouštěl nějakých faulů? To je údajně náročné posoudit…

„Je to těžké, i v profesionálním boxu se takhle nablízko někdy boxuje. Jestli tam bylo nějaké tlačení hlavou, kdy máte ruce nahoře a jdete hlavou napřed, tak to je běžné,“ reagoval Ducár.

„Boxeři občas mají hlavu na hlavě, rozdíl je, když k tomu přidají úder hlavou, což je zakázané. Tady to měl rozhodčí nějakým způsobem korigovat a v případě, že by proběhlo něco zakázaného, tak klidně strhnout bod, měl to z první ruky,“ přiblížil.

A že se to ringový sudí rozhodl předčasně ukončit?

„Jestliže tam Marpo v rohu neustále stojí a dá jeden úder za minutu, tak se tohle běžně ukončuje za velkou optickou převahu. Hlavně ten zápas nemá žádný význam, když boxer neustále stojí v rohu. Soupeř do něj sice plácá, ale takhle by to plácali až do šestého kola. Podle mě se na to ani sudí nemohl dívat, tak tu holomajznu raději ukončil,“ dodal Ducár pro sport.cz.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.