top fight logo export web

Duel s Whytem nejspíš nedopadne, odhalil Furyho promotér. Alternativou jsou Ruiz nebo Helenius

Dillian Whyte promrhal další šanci na boj o pás těžké váhy WBC, tentokrát prý však vlastní vinou.

Když byla Whyteovi organizací WBC určena pozice povinného vyzývatele, měl se domluvit s šampionem Tysonem Furym na podmínkách souboje. Potíž je v tom, že z finančního hlediska nenašly obě strany společnou řeč, a tak z boje nic nebude.

„Dillian úplně v pohodě mohl mít ten fight, jen kdyby nebyl tak natvrdlý. Sami jsme mu jej nabízeli, ale on se rozhodl být prostě příliš chamtivý a odmítal podepsat smlouvu,“ uvedl promotér Bob Arum pro IFL TV.

„Dle mého jsme mu nabídli velmi dobrou částku. Takovou, kterou v žádném jiném fightu ještě nedostal, on ale chtěl stále více. Proto jsem se stavil za prezidentem WBC Mauricio Sulaimanem, abych to s ním osobně vyřešil. On mi řekl: ‚Trhá mi to srdce, ale najděte si jiného soupeře. Takového, se kterým nebudete bojovat o titul.‘“

„Plán je tedy takový, že se nyní poohlédneme po někom novém. Nepůjde sice o obhajobu pásu WBC, ale i tak se dočkáme velkého fightu. Ve hře jsou například Andy Ruiz nebo Robert Helenius, na tato dvě jména se budeme přednostně soustředit,“ přidal Arum.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.