Floyd Mayweather vysvětluje, proč Muhammad Ali nebude nikdy lepší boxer, než je on

Floyd Mayweather vysvětluje, proč Muhammad Ali nebude nikdy lepší boxer, než je on

Muhammad Ali je v očích mnohých lidí nejlepším boxerem celé historie. S tímto tvrzením však silně nesouhlasí Floyd Mayweather.

Neporažená americká ikona, která zakončila svou profesionální kariéru se skóre 50-0, již několik let zastává názor, že zde v celé historii boxu nebyl viděn lepší bojovník. „Nestrávil jsem přes dvacet let tvrdé dřiny jen proto, aby byl nějaký Muhammad Ali v žebříčku přede mnou,“ řekl Floyd na stanici ESPN.

Proč tomu tak ovšem je? „Ali vždy bojoval jen v jedné hmotnostní kategorii a skutečně prohrál třikrát proti Kenu Nortonovi. Jediné, co v jeho kariéře stojí za uznání, je to, že se postavil za afroamerický lid, když při něm nikdo zrovna stát nechtěl. Jako boxer měl však mezery,“ vysvětloval.

A zejména jednu prohru mu vyčítal. „Ali prohrál se začátečníkem Leonem Spinksem, který měl na kontě jen sedm zápasů. A navíc prohrál víc soubojů, než ukazuje jeho rekord. Jen si zpětně zkoukněte trilogii s Kenem Nortonem, Ali tam prohrál všechny tři duely,“ dodával Mayweather.

A jak tedy vypadá „Moneyho“ nejlepší pětka boxerů celé historie? „Na prvním místě jsem určitě já, druhý je Roberto Duran, třetí Pernell Whitaker, čtvrtý Julio Cesar Chavez a pátý teprve Muhammad Ali,“ uvedl Mayweather, který příliš neuznává aktivní bojovníky z dnešní generace.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue