tyson fury box mma

Fury: Já Wildera zmlátím, ale už si nejsem tak jistý, že i Joshua porazí Usyka

Tyson Fury vyjádřil jisté pochybnosti, že bychom se velkého sjednocujícího souboje v rámci těžké váhy boxu přeci jen nemuseli nikdy dočkat.

Vše může být odvozeno od toho, jak dopadnou následující zápasy. Tysona Furyho čeká trilogie s Deontayem Wilderem, zatímco Anthonyho Joshuu povinná obhajoba s Oleksandarem Usykem. Zdali by obra Britové vyhráli, prakticky by nebylo co řešit, ale pokud byť jen jeden z nich prohraje, situace se řádně zamotá.

„Což o to, já Wildera zmlátím, ale už si nejsem jistý, že Joshua dokáže porazit Usyka,“ vyjádřil Tyson své znepokojení ohledně bitvy, do níž budou vhozeny pásy těžké váhy IBF, IBO, WBA a WBO.

„Usyk je technicky velmi zdatný boxer. Sice není tak silově založený, ale zato dokázal celý zápas vydržet s Derekem Chisorou. A Derek je fyzicky silnější a výbušnější bojovník jak Joshua. Takže zatímco já věřím ve svou výhru nad Wilderem, obávám se, že AJ svou obhajobu nezvládne,“ uvedl Fury, podle něhož je jeho britský krajan jen jakousi reklamní figurkou, jež postrádá základní boxerské vlastnosti.

Kdyby se náhodou obr z Manchesteru mýlil a on sám nedokázal přemoct Bronzového Bombardéra, celá situace by se ještě více zamotala. Promotér Eddie Hearn by musel začít vyjednávat o novém sjednocujícím souboji a tato jednání se značně vlečou. Nemluvě o tom, že na titulové dveře těžké váhy WBC klepe také Dillian Whyte. I on na svou šanci čeká opravdu dlouho.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Váš názor nás zajímá, zanechte komentář.x
()
x
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue