Top-Fight.cz - bojové sporty
wilder fury vysledek

Už to vypadalo, že se Deontay Wilder skutečně poučí a za spolupráce nového trenéra Malika Scotta vymyslí taktiku, která bude na Gypsyho Kinga platit, opak byl však pravdou, i když zejména ve čtvrtém kole moc nechybělo.

Wilder napumpoval své fanoušky emocemi a velkou nadějí, že uvidí jeho nové já. Přesně takové já, které předvede výkon hodný šampiona nejprestižnější boxerské federace. Jisté záblesky v jeho stylu sice byly, ale pověstné KO kouzlo nedostalo šanci se naplno projevit.

Tyson vsadil na svou osvědčenou taktiku z minulého roku, kdy oplýval nepříjemným ofenzivním stylem, proti kterému se těžko brání. Sám Wladimir Klitschko musel kdysi přiznat, že Furyho fyzické parametry společně s jeho agilností a dlouhým rozpětím paží jsou problémem pro kohokoliv, tedy i pro Wildera, jenž se dle mnoha reakcí svého trenéra měl nyní soustředit hlavně na dobře mířené protiútoky.

wilder fury vysledek face to face

Celé utkání se neslo na nádechu očekávání. Již od prvních sekund duelu bylo ve vzduchu cítit KO a fanoušci v sále jen s napětím čekali, odkud přiletí. Blíže k němu měl jako první obr z Manchesteru, který Wildera v úvodních dvou kolech dvakrát dobře pošimral a ve třetím ho dokonce poslal k zemi. Zde opět alabamský boxer musel ukázat své odhodlání, jelikož se prodral z horoucích pekel, jen aby sám v následujícím kole udeřil.

Čtvrté kolo patřilo Wilderovi, po jednom z klinčů trefil svého britského soka do oblasti okolo zátylku hlavy a poslal ho na žíněnku. Když pak Tyson vstal, byl znatelně omráčený a netrvalo dlouho a po další ráně se ocitl znova na podlaze. Nebýt blížícího se gongu, dost možná by tohle dějství nepřežil.

Při vstupu do pátého kola byli oba borci už unavení, tvrdé rány si vybíraly svou daň, ale právě v tomto momentu se začalo ukazovat, kdo má větší rezervy v nádrži. Zatímco Bronzový Bombardér zpomaloval, Gypsy King si udržoval stále velmi důstojné tempo, které se začalo nejvíce projevovat na rozdílu v rozdaných úderech. Od této chvíle prakticky KO začalo viset ve vzduchu a Fury měl karty osudu na své straně.

Přes veškerou snahu a demolici v následujících fázích málem přišlo ukončení až v desátém kole, kdy se Wilder opět ocitl na podlaze, ale jelikož měl jeho tým za úkol neházet do ringu ručník, dokázal se z této šlamastiky ještě na malý moment dostat. Rány se ovšem kupily a kupily, až v jedenáctém kole přišla jedna zadní na bradu. Ta definitivně poslala Bronzového Bombardéra na žíněnku, že sudí už ani nemusel počítat, rovnou zápas ukončil.

Tyson Fury tak poprvé úspěšně obhájil svůj pás WBC a nekompromisně zůstává na samotném vrcholu těžké váhy boxu.

Protože je situace v organizaci WBC pevně dána, bude britský obr v dalším boji svůj pás muset obhájit proti vítězí bitvy Dillian Whyte vs. Otto Wallin. Teprve pak se bude moct soustředit na sjednocení pásů proti lepšímu z dvojice Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Fury ovládl bezpochybně nejlepší válku roku. Wilder padl na KO v jedenáctém kole – VIDEO