Gennadij Golovkin box

Golovkin by měl ukončit kariéru, myslí si Khabib. A stejně tak i všichni, komu bylo 35 let

Khabib zůstává velmi striktní, co se týká bojové kariéry v pokročilém věku.

Golovkin je sice z Kazachstánu, ale i tak je jeho pouto s Khabibem úzce spjaté. Není se tedy čemu divit, že má o něho jeho ruský kolega strach, když hodlá i ve svých devětatřiceti letech v kariéře pokračovat.

„Pokud si dobře vzpomínám, Gennady se účastnil ještě olympijských her z roku 2004. Teď je rok 2021, což znamená, že uběhlo už téměř dvacet let a on je stále aktivní. Zdali chce, může si dát ještě jeden rozlučkový fight, aby si vydělal nějaké peníze, ale dle mého názoru by měl pověsit rukavice na hřebík a skončit,“ odhalil muž, který se sám nachází již v důchodu. A to je o sedm let mladší.

„Jedná se jen o mou radu. Jak nějaký bojovník překlene magickou hranici pětatřiceti let věku, už by se neměl takovému brutálnímu sportu věnovat. Týká se to zejména nižších hmotnostních kategorií. Gennady bojuje ve váze okolo 77 kg, takže i on je tímto případem,“ podělil se o svou myšlenku.

I když se Khabibův názor nemusí všem líbit, část pravdy v něm bude. Příkladem nám je takový Tony Ferguson, který se nesl na vlně dvanácti výher v řadě, pak ale oslavil 36. narozeniny a náhle jeho forma vymizela a nyní má na kontě tři prohry po sobě. V podobné nouzi se nachází také Donald Cowboy Cerrone či nedávno z UFC propuštěný Tyron Woodley.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Váš názor nás zajímá, zanechte komentář.x
()
x
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue