top fight logo export web
Návod, jak správně sázet na box

Jak sázet online na box a vydělávat?

Zájem o box v posledním desetiletí znovu stoupá. Mnoho lidí se stává příznivci tohoto technicky a fyzicky náročného sportu a roste i objem sázek na něj.

V tomto článku se dozvíte, jak na box sázet a jak najít hodnotné kurzy. Sázení na box je nejenom vzrušující, ale jakmile sázkař tento sport pochopí a přijde na kloub některým specifikům profesionálního boxu (jako srovnání se nabízí sázení na MMA), umožňuje navíc slušně vydělat.

Stejně jako u jiných sportů je třeba nejprve box poznat a zjistit, jaké typy sázek na něj jsou dostupné. Většina boxerských zápasů jsou buď standardní profesionální zápasy (10 tříminutových kol) nebo boje o titul (12 tříminutových kol). Výjimkou je box na Olympijských hrách (3 tříminutová kola).

O výsledku boxerského zápasu může být rozhodnuto mnoha způsoby

  • Knokaut (KO) – Nastává, když jeden z boxerů nevstane ani poté, co rozhodčí napočítá deset sekund.
  • Technický knokaut (TKO) – Rozhodčí zastaví boj, jeden z boxerů nemůže pokračovat kvůli zranění způsobenému ranou, případně soupeřův trenér vhodí ručník do ringu (odstoupí)
  • Na body (D) – Jeden z boxerů zvítězí na body, které mu udělí tři rozhodčí.
  • Technicky na body (TD) – Zápas je po zranění rozhodnut podle počtu bodů.
  • Diskvalifikace (DQ) – Jeden z boxerů je diskvalifikován.

Box je v posledních letech velmi populární

Je vhodné poznamenat, že různé řídící orgány (IBF, WBC, WBA a WBO) mají mírně odlišnou interpretaci technického vítězství na body. Na všechny zápasy se vypisují sázky Money line. Na významnější zápasy, například ty z mistrovství světa, i sázky na způsob vítězství – tedy na to, zda boxer zvítězí knokautem, technickým knokautem nebo na body.

Jak důležité je hledat informace

Když se učíte sázet na box, je hledání informací velmi významné. Vzhledem k řadě různých váhových kategorií, tělesných typů a stylů boxu je důležité vědět, s čím každý ze soupeřů do zápasu přichází. Kromě zjištění toho, jak k sobě ladí styly obou boxerů, stojí za to analyzovat i předzápasovou přípravu. Pokud boxer přechází do vyšší nebo nižší váhové kategorie, může jeho silová a kondiční příprava před zápasem hodně vypovídat – více se dozvíte v našem článku o strategii sázení na box.

Forma není nejlepší ukazatel

V boxu má nedávná forma při rozhodování o pravděpodobném vítězi daleko menší vypovídací hodnotu než jiné faktory. To, že měl boxer v minulosti skvělé výsledky, nemusí znamenat, že je výborný bojovník. A naopak boxerova porážka nemusí znamenat, že je třeba ho odepsat. Je dobré si zjistit, jak se boxerům v sázkách dařilo proti srovnatelným protivníkům – najděte si výsledky zápasů proti soupeřům s podobným stylem boje, slabými a silnými stránkami. Získáte tak lepší představu, jak si oba boxeři proti sobě stojí.

Analyzujte zápas, ne událost

Velkou částí boxu vždy byla osobnost boxerů a jejich schopnost udělat dojem. Je však důležité, abyste při sázení analyzovali zápas jako celek a nezabývali se jen samotnou událostí. Stejně jako při sázení na jakýkoli jiný sport musíte oddělit signál od šumu. Nenechte se zmást tím, co si o sobě boxer myslí nebo co si o něm myslí zástupy jeho fanoušků. Analyzujte zápas objektivně a udělejte si vlastní závěry. Pokud si všimnete něčeho, co bookmaker přehlédl, našli jste hodnotu, na kterou má smysl si vsadit. Box živě můžete sledovat zde.

Do Česka se dostala nová sázková kancelář, která získala licenci. Jako nová nabízí 3000,- Kč zdarma a také volnou sázenku 500,- Kč na Oktagon a UFC. Přidej se zde a vyždímej z toho něco