top fight logo export web
usyk valka

Jestli Usyk bude i nadále zdržovat odvetu, přijmu jiný zápas, pohrozil Joshua a ukázal na soupeře

Anthony Joshua je v plném pracovním nasazení, které chtěl korunovat boxerským zápasem. Soupeř mu ale právě teď válčí na Ukrajině.

Oleksandr Usyk se jako spousta dalších hvězdných boxerů připojil k boji za vlast, která je aktuálně obklopována ruskou armádou. A jak se již sám šampion těžké váhy nechal slyšet, dokud nebude v jeho zemi klid, na box myslet ani nehodlá.

Zprvu se z týmu Joshuy ozývala slova pochopení, ale sotva uplynulo pár dní, už se nálada změnila. „AJ“, který vyměnil trenéra a drží se v plném tréninkovém nasazení, by rád v nějaké dohledné době skutečný zápas.

„Poslouchejte, vím, jaká je situace na Ukrajině a plně s těmi lidmi soucítím, ale nemohu čekat celý rok, až bude můj soupeř připravený. Já potřebuji fight a je mi jedno, proti komu to bude,“ vypověděl Joshua pro Behind the Gloves.

Protivníka má přeci jen vytipovaného. „Klidně by to mohl být Joseph Parker. Nosím v hlavě nějaký termín, který bych rád naplnil, takže jestli Usyk do té doby nebude moct, budu bojovat s někým jiným,“ sdělil „AJ“, který už nepřiblížil, o jaký termín se jedná. Patrně to ale bude konec jara či začátek léta.

Joshua se po porážce od Oleksandra Usyka rozhodl udělat několik změn. Nejprve odletěl do USA, kde se připravoval po boku bývalého trenéra Mikea Tysona, a následně si i sám najal nového mentora. Tím se stal Angel Fernandez, se kterým se teď připravuje v Londýně.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.