Top-Fight.cz - bojové sporty
Paris Fury

Jméno příštího Furyho soupeře se začíná rýsovat. Šampion si ho může vybrat sám!

Organizace WBC dala šampionovi Tysonovi Furymu k výběru soupeře pro svou příští obhajobu prakticky volnou ruku.

Diváci a stejně tak i vedení organizace jsou dodnes uneseni pekelným výkonem, který britský šampion předvedl v posledním duelu proti Deontayi Wilderovi, jehož zdolal v jedenáctém kole na KO. Bitva to byla vskutku monstrózní, plná vzájemných výměn a knockdownů… Prostě něčeho, na co se jen tak nezapomene.

Když tedy prezident WBC Mauricio Sulaimán měl určit, co s Furym dále bude, rozhodl se mu pro příště ponechat volnou ruku. To znamená, že si nyní Gypsy King může v žebříčku vybrat vhodného kandidáta, kterému dá příležitost zabojovat o jeho pás.

Naštvaný z tohoto verdiktu pochopitelně je a bude dočasný divizní šampion Dillian Whyte, který už více než tři roky vyčkává na svou šanci, až bude moct vyzvat regulérního mistra divize. Doposud se na něj štěstí neusmálo a předpokládá se, že ani teď se neusměje… Ledaže by si ho Fury do svého příštího zápasu vybral dobrovolně sám, což asi neudělá.

Jaká další jména teda připadají do úvahy? Podíváme-li se na žebříček WBC, najdeme zde takové borce (psáno postupně dle rankingu), jako jsou Andy Ruiz Jr, Joe Joyce, Luis Ortiz, Joseph Parker či Frank Sanchez. S nadsázkou se dá říci, že nejblíže k titulové bitvě bude mít právě Joyce, jehož stejně jako Furyho zastupuje stáj Top Rank v čele s Bobem Arumem. Vyjednávání by tedy měla probíhat poměrně hladce.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Jméno příštího Furyho soupeře se začíná rýsovat. Šampion si ho může vybrat sám!