top fight logo export web
Joshua Fury

Joshua přijal podmínky smlouvy! Proti Furymu se pokusí zvrátit štěstěnu na svou stranu

Už se to peče! Anthony Joshua přijal podmínky smlouvy, které mu navrhl jeho soupeř. 

Ještě před pár dny to vypadalo jako uzavřená záležitost. Anthony Joshua prohrál odvetu s Oleksandrem Usykem a bylo jasné, že cesta znovu na vrchol bude dlouhá a kostrbatá.

Zničehonic se ovšem ze stínu vynořil Gypsy King, který svému krajanovi nabídl neodolatelnou příležitost. Zabojovat o pás WBC a pokusit se navrátit na vrchol v tom největším boji britské historie.

„Všichni vědí, že mám zájem o Usyka, ale ten není k dispozici. Fanouškům jsem slíbil boj nejpozději v prosinci a ten slib hodlám dodržet. Proto jsem vyzval Anthonyho Joshuu. Rád bych lidem doručil ten fight, na který čekali. Britský box si tohle zaslouží,“ vysvětloval Fury, jak došel ke svému rozhodnutí.

Smlouvy jsou na stole

Původně to vypadalo jako vtip, ale když se jednání skutečně dala do pohybu, přestali možná i ti největší pochybovači pochybovat. V současné chvíli máme dokonce vyřešenou i finanční stránku, na které v minulosti vázla mnohá jednání. Tuto překážku se zde podařilo překonat v řádu hodin.

„Mohu potvrdit, že jsme přijali Furyho podmínky ohledně rozdělení mzdy. Šedesát procent pro něj, čtyřicet procent pro nás,“ prozradil v reportáži pro iFL TV Joshuův manažer Eddie Hearn, který zároveň navrhl, že by bylo skvělé, kdyby se zápas konal 17. prosince v Cardiffu.

Otázka termínu je nicméně stále ještě v řešení, stejně tak zbývá vyřešit televizní práva. Protože ale obě strany s bojem souhlasí, je jen otázkou času, než dojdeme k oficiálnímu oznámení.