top fight logo export web
anthony joshua smich dotaz

Joshua: S kým že to Fury boxoval? Kličko byl zraněný, Wilder z formy, za krále ho neuznávám

Anthony Joshua není spokojený s tím, že Tyson Fury hodlá odejít do důchodu, aniž by ve své kariéře něco „dokázal“.

Gypsy King, v jehož moci je pás těžké váhy federace WBC, se letos v dubnu v proslulém londýnském Wembley střetne s Dillianem Whytem a údajně půjde o jeho poslední profesionální boxerský zápas vůbec. Následně pověsí rukavice na hřebík.

Ať už jsou Furyho úmysly jakékoliv, nikdo to momentálně od něho nečekal. Všichni se těšili na sjednocující bitvu, kterou by podstoupil s vítězem odvety Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk. Na tento největší souboj těžké váhy všech dob ale asi jen tak nedojde, což neštve jenom fanoušky, ale také další aktivní boxery.

„Tyson obalamutil celý svět tím, aby si myslel, že to je dobrý boxer, jenže co on ve skutečnosti dokázal?“ ptal se svých fanoušků na Twitteru právě Anthony Joshua, z něhož bylo viditelně cítit rozhořčení.

„Dobře, porazil Klička, ale zraněného Klička! Kterému navíc nikdy nedal odvetu. Dále porazil Chisoru nebo Wallina, to jsou vskutku velká jména do jeho boxerského resumé. Počítám mu jen výhru nad Wilderem, pro kterého ale Fury představoval první skutečnou zkoušku. Jsem si jistý, že Wildera bych dokázal porazit i já, kdyby se mi nevyhýbal… Takže asi tak…,“ rozepsal se.

Než Joshuu začneme jakkoliv soudit, musíme si položit otázku, zdali tuto provokaci nevyslal cíleně, aby se Furyho pokusil přinutit změnit názor ohledně důchodu. Přeci jen se všichni těšili, že jednoho dne dojde na tento velkolepý britský souboj. Pokud Gypsy King pověsí rukavice na hřebík, tak se ho nedočkáme.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.