top fight logo export web
usman canelo

Kamaru Usman a box? Žádný mýtus, UFC šampion si věří i na jedničku Canela Alvareze!

Kamaru Usman se domnívá, že pro něho v UFC není konkurence, a tak je ochotný své schopnosti prověřit i v novém bojovém odvětví.

A nutno hned na úvod dodat, že si nigerijský šampion vybral zcela tu největší kořist, kterou si v boxerském světe jenom vybrat lze. Saul „Canelo“ Alvarez je dlouhodobou pound-for-pound jedničkou a na svém kontě má 59 profesionálních zápasů a pouhopouhou jednu porážku. Tu mu doručil už před osmi lety na body Floyd Mayweather.

Dnes je Canelo právem považován za nejlepšího boxera světa a Kamaru Usman, jehož postoj se zlepšil teprve až v posledních letech (ne-li měsících), jelikož má za sebou hlavně wrestlingové zázemí, by si na něho údajně věřil. A to navíc v jeho primárním sportu.

„Myslím si o sobě, že dokážu úplně cokoliv, co si zrovna umanu. Když budu chtít porazit Saula Alvareze v boxu, tak ho porazím. Tím neříkám, že jeho dovednosti či postavení nerespektuji, však je to jeden z nejlepších boxerů této generace, ale já o sobě prostě vím, že dokážu cokoliv, co si vezmu do hlavy. Takže pokud bych v budoucnu tuto příležitost někdy dostal, rád bych si s Canelem zatancoval,“ řekl přesvědčivě Usman během otázek a odpovědí na svém Instagramu.

Na dané téma se musíme dívat ze dvou úhlů pohledů, přičemž tím druhým jsou jednoznačně peníze. UFC zápasníci nejsou tak dobře placeni, aby mohli být spokojeni pouze s tím, co teď dělají. Kamaru tedy může nepochybně toužit po nové výzvě, s níž by prověřil své zkušenosti, ale mnohem více pravděpodobné bude, že ho láká ten tučný finanční zisk.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.