top fight logo export web
Manny Pacquiao

Konec jedné velké éry. Pacquiao poslal dojemnou zprávu, v ní se loučí s fanoušky i bojovou kariérou

Bývalý šampion osmi váhových kategorií potvrdil novinu, které se vesměs všichni jeho fanoušci obávali.

Ve dvaačtyřiceti letech filipínský boxer usoudil, že bude lepší, když se začne plně soustředit na svou politickou kariéru. Momentálně má dokonce políčeno na post prezidenta, čemuž hodlá věnovat zbytek svých sil. Velkou část z nich ztratil v ringu, kde už pocítil, že se současné špičce rovnat nemůže.

„Bohužel je to tak. Má mysl si přeje pokračovat, ale tělo hlásí stopku. Nohy mi odchází, tělo mě neposlouchá, je to prostě složité. Bylo to pro mě vskutku obtížné rozhodnutí, ale nakonec jsem dal na radu své ženy, která mě nabádala k tomu, abych se více šetřil. Proto se, moji přátelé, loučím,“ oznámil Pacquiao.

Filipínského boxera naposledy v ringu přemohl Yordenis Ugas, ten ukořistil jednoznačnou výhru na body.

„Normálně by se jednalo o soupeře, kterého bych neměl potíže přeboxovat, ale z nějakého důvodu jsem se hodně brzo vyšťavil. Bylo pro mě složité ten zápas doboxovat do samotného konce, jelikož jsem neměl energii a doprovázely mě časté křeče. Ty křeče, které jsem pociťoval i během přípravy. Moje mysl si něco vizualizuje, ale mé tělo už není schopno odpovídat,“ mrzelo ho.

„Má boxerská kariéra je tedy u konce. Nemám čeho litovat, dosáhl jsem všeho, čeho jsem dosáhnout chtěl. Věnoval jsem se tomuto sportu opravdu mnoho, mnoho let,“ podotkl Pacquiao při dojemném rozhovoru pro Yahoo Sports.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.