top fight logo export web
Lennox Lewis Deontay Wilder

Lennox Lewis předvídá, jak by si Wilder vedl proti Joshuovi, Usykovi a Ruizovi

Co Deontay Wilder famózním způsobem knokautoval Roberta Heleniuse, se Lennox Lewis zamyslel, jak by si Bronzový Bombardér vedl proti Joshuovi, Usykovi či Ruizovi. Svůj verdikt nabídl v následující analýze.

V rozhovoru pro ESNEWS byl britsko-kanadský boxer jasně ohromen Wilderovou dominantní výhrou nad finskou „Noční můrou“, kterou knaokutoval ještě v prvním kole. Lewis v úžasu stihl potvrdit, že kdyby nebylo Tysona Furyho, o aktuálně nejlepší těžké váze světa by nebylo žádných pochyb.

„Box v těžké váze je celý o síle. Vše je to o KO síle a tom jednom KO úderu, který Deontay prostě má. Doposud jsem viděl pouze jednoho člověka, který se z této rány dokázal probrat. Tím člověkem byl Tyson Fury. Nikdo jiný to nedokázal a ani nedokáže,“ míní Lewis.

„Na světě není příliš mnoho lidí, kteří by Wilderovi vstali. Všichni usnuli, jediný Fury vstal. Nikdo tu nemá takovou vnitřní sílu. A jsem si jistý, že jak Anthony Joshua, tak ani Oleksandr Usyk, ale ani Andy Ruiz by proti Wilderovi nevstali,“ podotkl bývalý trojnásobný šampion těžké váhy.

Nabízí se nám i chvilka k zamyšlení. Co může na Deontaye platit? Ruku na srdce, není to nejtechničtější boxer, ale má ten jeden úder. Jeho taktika často lpí na ústupu nebo vyčkávání. Soupeři jdou tedy k němu a on je pak odstřelí.

„Deontay má zabijácký instinkt. Pro mnoho boxerů je těžké ho přesvědčit, aby on byl tím aktivním jedincem. Naopak se ženou za ním a pak dostanou KO z protiútoku. Za sebe říkám, že je jedno, že Deontay není technicky nejnadanější boxer. I když za kolo vyšle tři údery, ten jeden vás sejme a o tom to celé je,“ dodal Lewis.

S ohledem na vývoj událostí se jen očekává, jaký souboj se Wilderovi potvrdí příště. Prezidentovi WBC se zamlouvá duel s Andym Ruizem. Vyloučen není ani střet s ukrajinským šampionem Oleksandrem Usykem.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!