Top-Fight.cz - bojové sporty

Co všechno mohou bojové sporty člověka naučit, tomu je důkazem například i takový Lewis Hamilton. Současný sedminásobný držitel světového titulu z Formule 1 prozradil, že zejména díky boxu našel cestu k úspěchu.

Příběh proslulého britského pilota F1 nás vede do jeho dětství, kdy mu přísnější režim během dospívání zajistil jeho otec, který měl dost toho, jak jeho syna ve škole šikanují.

„Táta tomu už nemohl přihlížet, a tak mě dal na box. Postavil mě do ringu proti jednomu takovému sígrovi, který ze mě hned v prvním kole vymlátil duši,“ přiznával Hamilton.

„Ten kluk byl větší a silnější jak já, neměl jsem šanci. Hned po prvním kole jsem proto sdělil tátovi, že už nechci boxovat, ale můj otec mě přinutil pokračovat. Řekl mi, abych se nikdy nevzdával,“ pokračoval.

„Následně nastal obrat. Vrátil jsem se do ringu a tomu klukovi jsem nakopal prdel. To byla ta chvíle, kdy jsem se naučil nevzdávat,“ řekl o svém osobním úspěchu, díky němuž vyrovnal i jindy neochvějný rekord německé legendy Michaela Schumachera.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Lewis Hamilton: Kdo nezkusil bojové sporty, tak neví, o čem mluvím! Box mě naučil nevzdávat se