top fight logo export web
konecny svancara

Lukáš Konečný: Švancaru chci v ringu zabít. Jedno kolo stačí, více by stejně nevydržel

Dva titulové taháky by už pro zájem fanoušků bohatě stačily. Lukáš Konečný je ale maximalista a se svými parťáky z promotérské formace Tohle je Box si řekli, že rok 2022 odstartují opravdu pompézně.

A tak se bývalý profesionální mistr světa rozhodl, že galavečer naplánovaný na 5. března do brněnské haly Sono okoření exhibiční vložkou. Do ringu si na tři tříminutová kola pozval opravdu zajímavý trojlístek: místního podnikatele Petrose Karidise, zpěváka Jana Žampu, se kterým si už bouchnul v roce 2013 v Lucerně, a brněnského patriota – fotbalistu Petra Švancaru.

Proč hned tři soupeři pro exhibici 5. března na brněnském galavečeru Tohle je box 3?

No, protože jsem stále ve výborné formě. Proto jsme museli vybrat tři soupeře. Na každé kolo jednoho. Nikdo by totiž se mnou více než jedno kolo v ringu nevydržel.

Proč padla volba na trojlístek Karidis, Žampa a Švancara?

Petros Karidis podporuje Petra Beránka i TOHLE JE BOX a pokud vím, tak se boxu také věnuje. Honza Žampa mi chce vrátit nakládačku, kterou jsem mu uštědřil asi před deseti lety v Lucerně a Petr Švancara? Petr je pro každou špatnost a já jsem rád, že se v Sonu ukáže!

Pro koho exhibice bude, kým bude zaštítěná?

To ti dám vědět, ještě jsme to přesně nevymysleli, pár možností máme rozjednaných.

Petr Švancara bere výzvu vážně, chce tě jako první knockoutovat. A to navíc bez tréninku, co ty na to?

Já ho mám celkem rád, je to sympaťák, srandista a hlavně Brňák. Ale v ringu neznám bratra!!! Přemýšlel jsem, jestli mu mám jen vyrazit zuby a zlámat žebra… Ale nakonec jsem uznal, že bude lepší ho v ringu zabít! Přeci jen moje sláva pomalu vyprchala a takhle mě bude zase znát každý Brňák i kopálista.

Platí teda, že s každým jen jedno kolo? A dle jakých pravidel, co se týče helem, velikosti rukavic, délky kol…

Já chtěl s každým deset kol a bez rukavic. Ale protože jde jen o exhibiční vložku na parádním boxerském galavečeru, rozhodli jsme se šetřit čas a dám si s každým jen jedno tříminutové kolo. Helmy nebudou, ať je vidět krev v ksichtě soupeřů, a rukavice nám nakonec budou stačit desetiuncové.

Koho budeš mít v rohu?

Budu ukecávat svoje dcerky… Ale nejsem si jist, že se mi to povede. Jaromíra má na akci boxovat amatérský předzápas a napadlo mě druhé dvojče Báru zapojit na akci pěvecky. No a třetí dcerka má jiné priority než tahat tatínkovi oslintaný chránič zubů z huby, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.