top fight logo export web
Tyson Fury box

Manažer: Fury by zaručeně nebyl schopen čelit Usykově rychlosti

Kdyby došlo na souboj mezi Furym a Usykem, vítěz by prý byl předem jasný. A není to ten, koho si většina lidí myslí.

Gypsy King je považován za nejlepší těžkou váhu boxu současnosti, což potvrdil dvěma po sobě jdoucími skalpy dříve neomylného knokautéra Deontaye Wildera.

Jak ovšem plyne čas, vždy se napovrch začne tlačit nějaké další jména. Teď například přišel do nejvyšší hmotnostní kategorie rozvířit vody Oleksandr Usyk, který setnul hlavu Anthonymu Joshuovi.

I když Usyk nevypadá jako klasická těžká váha, tak naopak disponuje rychlostí a technikou, kterou ostatní boxeři nemají.

„Oleksandr proti Joshuovi ukázal jen 60 % všech svých dovedností. To nejlepší z něho teprve přijde,“ je si vědom Sergey Lapin, manažer ukrajinského šampiona.

„Známe se spolu více než dvacet let, proto vím, že pokud by se jednoho dne střetl s Tysonem Furym, tak by ho totálně předčil technicky i rychlostně. Fury by s námi nebyl schopen tohle obrovské tempo držet celých dvanáct kol,“ predikuje.

Zdali se této bitvy skutečně dočkáme, to se ještě několik dlouhých týdnů nedozvíme. A kdo ví, pokud vůbec někdy, nyní může Joshua nad Usykem vyhrát odvetu a pak bude mít právo na sjednocující souboj zase on.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.