Top-Fight.cz - bojové sporty

Bývalý vládce těžké váhy Mike Tyson (50-6-0,  44 KO) prozradil příběh, jak se stal fanouškem Tysona Furyho.

Vše přitom nezačalo někdy dávno. Britský velikán se po boji s drogami, alkoholem a depresemi vrátil v létě roku 2018 opět do nitra ringu, kde si začal vyšlapávat cestičku nejen za lepším zdravím, ale i ztracenou slávou.

„Furyho příběh je fascinující. Nejen tím, čím si prošel, ale i tím, co se mu povedlo ve dvanáctém kole proti Wilderovi,“ rozpovídal se dřívější „Nejděsivější muž planety“, který tak poukazoval na Wilderův knockdown z prvního vzájemného zápasu, jemuž nechybělo moc, aby ukončil zápas. Gypsy King však dokázal najít způsob, jak se vrátit zpět ze samotného záhrobí.

„Když jsem to viděl, byl jsem ohromen. Každý si myslel, že je konec souboje, jenže Fury vstal a znovu zápasil. Bylo to ohromné a díky tomu jsem se stalo jeho fanouškem,“ přiznával před obrazovkami BT Sport Mike Tyson.

Jistá náklonnost tu prý byla už i dříve. „Měl jsem ho rád, jen jsem mu nikdy nerozuměl. Choval se divně, jinak než ostatní. Fury nikdy nevypadal jako někdo, kdo vyhraje, ale přesto vždy vyhrál. A pak se soupeřům po zápase vysmál… Tím si získal mou náklonnost,“ pokračoval Iron Mike ve vyprávění.

Nakonec se oba dva blíže poznali i ve skutečném životě. V létě roku 2019 spolu byli součástí „Hotboxin‘ Podcastu“.

„Když jsme se poznali osobně, zjistil jsem, že to je úžasný a milý člověk. Rozhodně se nechová tak, jak ho znáte z televize,“ zakončil své povídání Mike Tyson.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Mike Tyson: Kdy jsem začal Furymu fandit? Tak se dobře dívej na tohle video