top fight logo export web
Mike Tyson Wilder

Mike Tyson, nebo Deontay Wilder? Manažer odhalil, kdo má tvrdší úder

Shelly Finkel je muž, který reprezentoval jak Mikea Tysona, tak nyní i Deontaye Wildera. Který z boxerů měl více destruktivní úder?

Iron Mike patří do staré školy boxu, ve které se produkoval o něco agresivnější styl boxu, než je tomu dnes. Newyorský přízrak vypínal mnohé své soupeře v prvním kole, díky čemuž se stal historicky vůbec tím nejmladším šampionem, jakého kdy těžká váha poznala.

Postupem času se generace obměnila, změnil se i styl boje, až se na scéně objevil „Bronzový Bombardér“ Deontay Wilder. Jeho údery sice nejsou nejtechničtější, ale zato z toho procentuálního hlediska ukončily nejvíce soupeřů, co si kdy historie pamatuje.

Jak Mike, tak i Deontay byli tedy svým způsobem něčím výjimeční. Kdo z nich dvou měl ale větší sílu? Na to se pokusil odpovědět člověk, který měl tu možnost spolupracovat s oběma těžkotonážníky. A sice Shelly Finkel.

„Wilder je pro mě něco jako urostlý Tommy Hearns. Jeho síla úderu spočívá v pořádném nápřahu. Je to, jako když vyletí koule z děla. Natáhne a vystřelí. Mike Tyson byl oproti tomu více technický boxer. U něj síla úderu vznikala z pohybu nohou. Na těžkou váhu měl neuvěřitelně vypracované nohy. Tam vznikala jeho síla,“ rozpovídal se Finkel.

„Zaručeně bych nechtěl přijmout ránu ani od jednoho, ale ani bych je nerad porovnával. Mohu říct to, že oba jsou nebo byli výjimeční v tom, co dělali, a oba to prováděli odlišným způsobem. Mnoho Tysonových soupeřů po zápase kolikrát přiznalo, že nepočítali s jeho rychlostí. To byla jeho největší výhoda. Deontay oproti tomu kolikrát prohrával, ale pak přišlo boom a konec zápasu.

Mike je tedy něco jako smrtící mašina, která se hnala proti vám. Vždy jel jako stroj a rozebíral své soupeře. Nedokázali jste číst jeho údery a nemohli jste ho od vás odlepit. Deontay oproti tomu více vyhlíží vhodný moment k zásahu. Míří, míří, napřahuje, napřahuje a pak vyšle bombu. Takže v tomto ohledu bych řekl, že jeho síla úderu může být nepatrně větší, ale jinak jsou nebo byli oba naprosto výjimeční v tom, co dělali,“ zhodnotil Finkel.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!