top fight logo export web
mike tyson zapas

Mike Tyson vysvětlil, proč už se znova nechce vracet do ringu

Když Mike Tyson začal s opětovnými tréninky, dělal to pro sebe a své vlastní zdraví. Pak se ale objevili lidé, kteří chtěli jeho nově nabité formy využít.

„Když jsem si řekl, že se sebou začnu něco dělat, vůbec mě nenapadlo, že se vůbec ještě někdy vrátím do ringu. Bylo to čistě pro mé vlastní zdraví, abych se dostal zpátky do formy,“ informoval Tyson.

„Postupně se ale začaly objevovat nabídky. Všichni zkoušeli, zdali bych ze zábavy nešel do nějaké exhibice, no a já si řekl proč ne. Neplánoval jsem to, ale když už se to nabídlo a mě to v ten moment bavilo, tak jsem šel do toho,“ vysvětloval.

„Horší to ale bylo po souboji s Royem Jonesem. Nejenže mi Triller odstavil značnou část výplaty, ale navíc se začaly objevovat další a další pofiderní nabídky. A já pochopil, že se na mě každý snaží jenom vydělat,“ trápilo ho.

„Tohle je prostě byznys, ve kterém nechci pracovat. Jak se ve mně probudila touha k tomuto sportu, tak mi ji zase jistí lidé rychle vzali. Mně přitom šlo jen o zábavu, ale oni z toho udělali byznys, špinavý byznys,“ poznamenával ve výpovědi pro ESPN.

Verdikt je tedy takový, že pokud se náhle v Tysonovi něco nezlomí, patrně se už mezi šestnáct provazů nevrátí. A to pochopitelně bude velká škoda, neboť už jeho zápas s Royem Jonesem vygeneroval 1,6 milionů prodaných PPV.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.