top fight logo export web
jake paul boxer

MMA úplně vymazalo box ze scény. Dnešní boxeři by v kleci nevydrželi ani minutu, nepochybuje Cejudo

Ani ti absolutně nejlepší boxeři současnosti by v kleci proti průměrným MMA zápasníkům neměli šanci.

Kdysi dávno budil box opravdu obří zájem, který postupně začal uvadávat, co taková jména, jako jsou Mike Tyson, Vitali Klitschko či Lennox Lewis, zmizela ze scény. Otěže naopak postupně začala přebírat smíšená bojová umění, v nichž abyste byli úspěšní, musíte ze sebe vydat daleko více.

„MMA je soubojem stylů. Je to něco, co v lidech budí zájem. Nejde jenom o show, jde o dovednosti, jde o komplexitu. Vyhrává ten, kdo ovládá nejvíce bojových stylů,“ povídal sám bývalý šampion muší či bantamové váhy UFC Henry Cejudo.

„Fanoušci jdou s dobou a každá doba si žádá pokrok. MMA nám ho zaručilo. Žádný z dnešních top boxerů by v kleci byť i jen s průměrným MMA zápasníkem nevydržel ani minutu. Bohužel, to je krutá pravda. Jak přijdou na řadu leg kicky, jak přijde na řadu wrestling, nebude mít žádný boxer šanci,“ míní.

Cejudo se za podobná slova vůbec nestydí, a to i navzdory tomu, že tráví hodně času ve společnosti Mikea Tysona, s nímž moderuje populární Hotboxin‘ podcast.

„MMA teď úplně vymazalo box ze scény. Je to zcela odlišný sport. I taková úspěšná šampionka jako Claressa Shields po přechodu do klece tápe. A to jí navíc předhodili naprostou kořist. Soupeřku, kterou měla porazit, ale nedokázalo to!“ rozvášnil se Cejudo.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.