top fight logo export web
Anthony_Joshua3

Oficiálně! Anthony Joshua má potvrzený termín zápasu i jméno soupeře

Anthony Joshua se v polovině léta vrátí zpátky do ringu a tentokrát bude v sázce prakticky celá jeho kariéra.

Na bývalou britskou jedničku z nejvyšší hmotnostní boxerské kategorie bude čekat původně domluvená odveta s Oleksandrem Usykem. Tedy přesně tím mužem, jenž ho loni v září porazil na body.

Původně se mluvilo o tom, že Oleksandr Usyk zůstane jako pomocná vojenská síla na Ukrajině, ale po menším tlaku ze strany sponzorů či promotérů nakonec i sám šampion změnil názor.

„Bylo mi řečeno, že moje služby budou oceněny více, pokud budu svou vlast hájit v ringu. Nechtěl jsem, ale nakonec jsem usoudil, že lidé okolo mě mají pravdu,“ pravil Usyk, jemuž vláda udělila povolení a on tedy odcestoval ze země.

Nyní se s ukrajinským šampionem federací WBA, WBO, IBF a IBO těžké váhy můžeme střetnout v Hradci Králové, kde měl zahájit svou přípravu na odvetu s Anthonym Joshuou, který už má v tréninku poměrně značný náskok.

Joshua si totiž kvůli válce málem našel nového soupeře, dokonce i oslovil případné kandidáty, ale když se nakonec objevila šance sáhnout k odvetě, tak ji přijal.

„Opravdu soucítím s Ukrajinou i lidmi, kterých se tato válka dotýká, ale já jsem povoláním boxer a teď se potřebuji věnovat své práci. A pokud Oleksandr nemůže nastoupit, najdu si jiného protivníka,“ řekl tehdy Joshua.

Vše se ale nakonec k dobrému obrátilo, federace a promotéři domluvili výjimku a Joshua s Usykem se spolu oficiálně střetnou v odvetném klání, jež bude na programu 23. července.

Místo konání se stále dojednává, ovšem dle zdrojů ze stanice ESPN je horkým favoritem Saúdská Arábie, kde si Joshua na konci roku 2019 odbyl svůj debut při výhře nad Andym Ruizem.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.