anthony joshua tyson fury box 1

Oficiální termín zápasu Fury vs. Joshua byl potvrzen. Hostit ho bude kompletně nový stadion

Čekání je u konce, těžká váha zná oficiální termín, kdy dojde ke jmenování vůbec prvního nezpochybnitelného šampiona.

Jednání trvala opravdu dlouho a častokrát k nám putovaly pozitivní zprávy, které střídaly ihned ty negativní, ale nakonec přeci jen vše dospělo ke zdárnému konci. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podepsané smlouvy k dvěma zápasům, přičemž ihned ten první se uskuteční v Saúdské Arábii, která pro tuto příležitost vybuduje kompletně nový stadion.

„Duel se uskuteční 14. srpna v Saúdské Arábii. Pořadatelská země pro tuto příležitost postaví zcela nový stadion. Co jsem tak slyšel, půjde o něco velmi, velmi speciálního,“ pochlubil se promotér Eddie Hearn v rozhovoru pro stanici Sky Sports.

Ač se to nezdá, vybudovat stadion v tak krátké době je opravdu možné. Naposledy jsme tomu byli svědky před odvetou mezi Anthonym Joshuou a mexickým Destroyerem Andym Ruizem. Tehdy byl nový svatostánek postaven za pouhých sedm týdnů, přičemž v hledišti pojal až osmnáct tisíc sledujících.

„Organizátoři měli příležitost postavit arenu, tedy něco, co by disponovalo zakrytou střechou, ale místo toho se rozhodli pro mnohem významnější krok. Takový, co má ohromit celý širý svět. Jde přeci o největší bitvu v celé historii těžké váhy,“ rozjímal se Hearn.

Ještě než dojde k samotnému zápasu, uvidíme několik tiskových konferencí, na kterých se Tyson Fury nepochybně přiřítí se svým proslulým trashtalkem. Termíny konferencí budou nepochybně ještě oznámeny.

Součástí smlouvy obou fighterů je i doložka o odvetě. Ta se bude s největší pravděpodobně konat už před britským publikem, jak bylo původně v plánu. Prioritou je, aby se mohl vyprodat celý stadion, nejlépe rovnou Wembley, což zase musí dovolit současné restrikce vzniklé kvůli pandemii koronaviru. Čistě teoreticky bychom se odvety mohli dočkat zkraje nového roku.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue