Sleduj nás

Oleksandr Usyk se zahleděl do nového soupeře. S jeho volbou budete příjemně překvapeni

Oleksandr Usyk se zahleděl do nového soupeře. S jeho volbou budete příjemně překvapeni

Doposud neporažená ukrajinská těžká váha naznačila, s jakým soupeřem by se ráda utkala příště.

Oleksandr Usyk momentálně drží rekord osmnácti výher a nula porážek. Nutné je k tomu dodat, že poslední dvě výhry ukořistil v těžké váze, kam se přesunul coby jako jednoznačný král křížové váhy, jenž držel všechny čtyři prestižní pásy v této kategorii.

S podobným cílem přišel třiatřicetiletý Ukrajinec i do nejvyšší hmotnostní kategorie, kde nejprve zdolal Witherspoona a posléze i Chisoru. Po druhém zmíněném skalpu si dokonce vybojoval pozici předního vyzyvatele z řad WBO, ale protože ani on sám nechce stát v cestě duelu Fury vs. Joshua, rozhodl se místo toho nahánět jinou kořist.

„Musíme ještě jednat, aby všechny strany byly spokojeny, ale pravda je, že si duel Furyho s Joshuou všichni přejí vidět a já bych tomu nerad stál v cestě,“ prohlásil Usyk, jehož zrak se upnul na nového potenciálního soupeře. „Máme zde celou řadu chlápků, s kterými bych se rád utkal, ale nejvíc by mě těšil duel s Deontayem Wilderem.“

Oleksandr Usyk je skvělý boxer


Wilder je momentálně bez soupeře a pro zpestření situace by vůbec nebylo od věci, kdyby se nad podobným zápasem vůbec uvažovalo. Usyk by do toho pouze vstupoval s tím rizikem, že kdyby prohrál, přišel by o svou pozici vrchního vyzyvatele WBO.

„Co se mě týče, rád bych v příštím roce bojoval dvakrát. Na místu konání mi nezáleží, vždy se budu snažit o co nejlepší výkon,“ završil Usyk s tím, že se klidně rád ukáže na britské půdě, která má dle jeho slov skvělé fanoušky.  


Další články

Fury po výhře vyzval Joshuu. Britský box znovu cítí zápas, na který čeká roky

Tyson Fury se po návratu do ringu nezdržoval dlouho. Sotva v Tottenhamu přejel Arslanbeka Makhmudova na body, obrátil se směrem k Anthonymu Joshuovi a zkusil rozpohybovat zápas, který britský box slibuje už skoro deset let. Jenže místo okamžité dohody přišla další slovní přestřelka a připomínka, že velké zápasy se nedělají v euforii u mikrofonu.  

Fury po výhře vyzval Joshuu. Britský box znovu cítí zápas, na který čeká roky

60 kilo rozdíl a speciální pravidla. Eddie Hall prořekl, jak chce v červnu „vypnout“ Tommyho Furyho

Marketingové oddělení Misfits Boxing tomu říká „Kráska vs. Zvíře“, ale pro fanoušky jde spíše o velký otazník nad sportovní hodnotou. Eddie Hall, bývalý nejsilnější muž světa, konečně prolomil mlčení a odhalil pravidla, za kterých se 13. června v Manchesteru postaví Tommymu Furymu. Navzdory šílenému váhovému rozdílu 60 kilogramů si fanoušci myslí, že výsledek je už teď napsaný ve hvězdách.

60 kilo rozdíl a speciální pravidla. Eddie Hall prořekl, jak chce v červnu „vypnout“ Tommyho Furyho

V sázce je čest: Hall chce Furymu dokázat, že hrubá síla stále vládne

„Nikdo tě nepraští tak silně jako já,“ vzkázal 157kilový obr Eddie Hall svému příštímu soupeři a jasně tak definoval taktiku pro blížící se bitvu s Tommym Furym. Svět se připravuje na střet brutální síly s vybroušenou technikou, který manchesterská aréna zažije už v polovině června.

V sázce je čest: Hall chce Furymu dokázat, že hrubá síla stále vládne