top fight logo export web
oleksandr usyk anthony joshua

Oleksandr Usyk uvedl, za jaké podmínky nabídne Joshuovi trilogii

Pokud bude Joshua chtít, dostane proti Oleksandru Usykovi ještě jednu šanci, jak napravit svá dvě předchozí zaváhání.

Ukrajinský šampion se snaží Joshuu zdravě motivovat, aby do své nadcházející prosincové bitvy proti Tysonovi Furymu vložil absolutně všechno. Kdyby se mu totiž podařilo vyhrát, koupil by si tím údajně lístek k případné trilogii.

„Vidím v Anthonym část sebe. Ten kluk se vážně snaží a štve ho, když mu to nevychází. Ani si nemyslím, že je chyba v něm, nýbrž v lidech, kteří ho obklopují. Většina z nich se stará o jeho marketingovou stránku, ale komu skutečně záleží na té bojové?“ ujal se slova Oleksandr Usyk.

„Joshua musí udělat razantní řež ve svém týmu. Není obklopen lidmi, co ho bojově někam posunou. Pokud to udělá, může naplno využít svůj potenciál a třeba i porazit Tysona Furyho. A jestli porazí Furyho, potom proti vzájemné trilogii nebudu nic namítat. Zaslouží si ji,“ řekl.

oleksandr_usyk

Oleksandr Usyk má ovšem také své plány, které nově zahrnutí i Deontaye Wildera. Toho se ukrajinský šampion rozhodl vyzvat krátce poté, co se dozvěděl, že si Fury s Joshuou na prosinec domlouvají zápas.

„Opakuji se, že nejednám na truc. Fury byla má hlavní volba, ale on si vyjednal zápas s Joshuou, proto se i já zařídím po svém. A Deontay Wilder je velkým jménem, které na mém rekordu chybí. Počkáme si na jeho zápas s Heleniusem, nemusíme spěchat,“ připomněl, že i na Wildera bude čekat zápas, a sice v říjnu proti finskému dlouhánovi Robertu Heleniusovi.