top fight logo export web
andy ruiz box

Ruiz je malá mexická čuba, tu výhru jsem mu daroval, vyjasňuje Joshua

Anthony Joshua se sice nyní připravuje na duel s Oleksandrem Usykem, ale spousta lidí mu neustále připomíná jeho prohru s Andym Ruizem.

Tehdy v létě roku 2019 šlo o skutečně velké překvapení, když se malý, obtloustlý a poměrně neznámý boxer dostal na výsluní díky tomu, že jako náhradník vstoupil do boje o čtyři pásy. O ně Joshua na půl roku přišel, jelikož během svého debutu na horké americké půdě předvedl na své kvality opravdu neslaný výkon.

„Dodnes mi spousta lidí připomíná, že mě tahle malá mexická čuba porazila. Jedná se o věc, která je sice pravdivá, ale nemůžu se jí nechat ovlivnit. Kdybych se měl sesypat z každého neúspěchu už z dob amatéru, dnes bych tu ani nestál,“ pravil Joshua.

Z dané porážky si ovšem odnesl cennou lekci. „Vím, že není příjemné, když vás soupeř čistě trefí,“ směje se. „A taky vím, že vám ne vždy hvězdy mohou být nakloněny. Někdy to hraje ve váš prostě, jindy zase proti vám. I když je třeba říct, že v tomto případu jsem mu tu výhru daroval,“ zaměřoval se na vlastní chyby.

I tak se na svém nezdaru snaží hledat pozitiva. „A i když jsem prohrál s jedním tlouštíkem, učinil jsem spoustu lidí šťastných. Jeho rodina si vydělala mnoho peněz a Mexiko poznalo svého vůbec prvního šampiona těžké váhy,“ poukázal na jeden fakt, který přepsal celou historii boxu.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.