top fight logo export web

Sázkové tipy a funkce pro box

Stejně jako basketbal byl i box na počátku 20. století považován za nejpopulárnější sport na světě a velké množství sázkařů rádo předpovídalo výsledky sportovních událostí.

Přestože se box stal v 21. století méně populárním, stále přitahuje sázkaře. Důvodem je, že sledování velkého zápasu je stejně jako hraní video poker zadarmo vážným zážitkem, emocí a potěšením. Abyste však získali nejen emoce, ale také vydělali, je důležité pochopit zvláštnosti tohoto sportu a vědět, jak na něj sázet. Pojďme se tedy dozvědět vše o sázení na box.

Boxing moneylines: Vysvětlení

Box je ve skutečnosti a podle záměru sport s peněžními linkami. Účastní se ho dva bojovníci a každý z nich má u svého jména peněžní řádek. Jako příklad uveďme zápas Canelo-Jacobs, který se odehrál před několika lety.

  • Kurzy na Canelo: -450 (450 dolarů vyhrává 100 dolarů).
  • Kurzy na Jacobs: +350 (100 dolarů vyhrává 350 dolarů).

Musíme si tyto šance dát trochu do souvislostí. V boxerských zápasech, kde je jeden z bojovníků výrazně lepší než druhý, jsou obvykle velcí favorité. Často se setkáváme s kurzem “-1000” (sázka 1000 dolarů vyhrává 100 dolarů).

Pod/nad

Při sázení na over/under v boxu sázíte na počet kol, která se v zápase odehrají.

Například:

  • více než 6 kol: +250 (100 USD, výhra 250 USD);
  • méně než 6 ran: -260 (260 dolarů, výhra 100 dolarů).

V tomto příkladu jsou kurzy over/under stanoveny na 6 kol. Zdá se, že pokud sázíte na vyšší celkový součet, je třeba, aby zápas trval déle než 6 kol. Při sázení na méně je nutné, aby zápas nepřešel do 6. kola.

Další sázky na box

Většina sázkových kanceláří nabízí na zápasy i jiné sázky. Patří mezi ně způsob vítězství (KO, TKO, DQ, UD nebo SD), čas vítězství (1. kolo, 2. kolo atd.) nebo zda zápas bude trvat celou vzdálenost (ano/ne).

Na takové sázky dostanete různé kurzy, které závisí na linii a profilu zápasníka. Novodobý Tyson Fury má větší šanci vyhrát KO než Floyd Mayweather na konci své kariéry a tomu odpovídají i kurzy.

Zamýšlená pravděpodobnost

Při analýze zápasu a vlastně jakékoli jiné hry, včetně jak vyhrát peníze zdarma, byste měli nejprve převést kurzy na pravděpodobnost. Opět použijeme kurz na zápas Canelo-Jacobs a provedeme výpočet. Z toho vyplývá, že při kurzu -450 se Canelův kurz přepočítává na 78,6 % a Jacobsův kurz na 21,4 %.

Záznam

Téměř vše v boxerském sázení se dá shrnout do analýzy jednoho čísla – statistiky výher a proher. Když vidíte v kolonce porážek “0”, je zápasník mnohem atraktivnější pro sázení a příležitostní sázkaři se zaměří na boxera s lepší bilancí. Když však porovnáváte dva zápasníky proti sobě, nemusí rekord nic znamenat. Pokud se podíváte na to, jak bojovník bojoval s dobrými soupeři, můžete si udělat lepší představu o tom, jak dobrý je.

Statistika

V každém sportu existuje spousta statistik, které mohou sázkaři využít ve svůj prospěch. V boxu je to trochu jinak. Jsou důležité statistiky, které je třeba znát, ale většinou se handicapování omezuje na neoficiální, subjektivní analýzu.

Přesto existují údaje, kterým by sázkaři měli věnovat pozornost:

  • hozené/přistálé údery;
  • úderů za kolo;
  • silové údery.

Tyto aspekty jsou velmi jednoduché, ale nesmírně důležité. Mohou být použity k určení vítěze zápasu, zejména pokud dojde k rozhodnutí rozhodčího.

Pokud je bojovník aktivnější, má větší šanci vyhrát – alespoň to bude vypadat, že zápas vyhrává. Totéž platí pro bojovníka, který rozdává silnější údery.

Pro sázkaře je důležitý zejména úder. Nejčastěji vyhrává ten, kdo zasadí více úderů. Pokud ji bojovník efektivně využívá, nejenže bude v nejlepší pozici k útoku, ale jeho soupeř se bude moci i bránit.

Zjednodušeně řečeno, když boxer A hází údery a zasahuje je po celou dobu zápasu a boxer B se zdráhá pracovat, pak bychom se přirozeně přiklonili k vítězství boxera A.

Souzení

V boxerském zápase rozhodují tři rozhodčí, kteří používají desetibodový systém mustru, což je poněkud zvláštní způsob, jak vždy udělit 10 bodů vítězi kola. Rány obvykle končí výsledkem 10-9. Zároveň může bojovník snadno ztratit bod, pokud je poslán dolů. Bojovník může také ztratit bod za přestupky (nedovolené údery, nesportovní chování atd.), ale většinou jsou bojovníci nejprve varováni. V takových případech je možné provést kola 10-8.

Upozornění

Box je neuvěřitelně zajímavý a vzrušující sport, a proto není divu, že přitahuje mnoho fanoušků sportovního sázení. Než však uzavřete svou první sázku, je důležité seznámit se s taji tohoto sportu a pak zaručeně vyhrajete!

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.