Top-Fight.cz - bojové sporty
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Tragédie! Boxer Dadašev podlehl následkům zranění ze zápasu. Asociace plánují změny pravidel…

Tragédie! Boxer Dadašev podlehl následkům zranění ze zápasu. Asociace plánují změny pravidel…

Boxerský svět zasáhla ohromná tragédie. Osmadvacetiletý ruský reprezentant Maxim Dadašev nakonec podlehl krvácení do mozku, jenž si přivodil během pátečního duelu organizace IBF se Subrielem Matiasem.

V ringu mu to pálilo, byl považován za jednoho z nejnadanějších talentů současné doby, přesto stačil jeden souboj a bylo po všem. Dadašev zkolaboval chvíli po zápase s portorikánským soupeřem, jenž se stal jeho prvním a zároveň posledním katem.

Protože Maxim schytal několik viditelných a tvrdých ran přímo na hlavu, rozhodl se jeho trenér James McGirt hodit do ringu v posledním kole ručník. Jak se následně ukázalo, bylo už bohužel pozdě.

Nadaný boxer na nohou nevydržel moc dlouho, než se nemohoucně zřítil k zemi, načež byl okamžitě převezen do nemocnice. Diagnóza byla děsivá – kritický stav s krvácením do mozku. Na řadu tedy přišla dvouhodinová operace, jež se jevila jako úspěšná, bohužel ale jen na pár okamžiků.

„Srdce nevydrželo,“ zveřejnil v úterý smutnou zprávu tým ruského boxera, po němž tu zůstala jeho žena Elizabeth a syn Daniel, všichni společně žili v Kalifornii.

Dadašeův náhlý odchod má být předzvěstí mnohých změn nejen v boxu, ale ve světě bojových sportů obecně. Sám zápasník hodlal i přes výrazné omámení v boji pokračovat, což ho nakonec stálo život. Jeho trenér přitom už předem avizoval, že je utkání připraven ukončit, Maxim však chtěl bojovat…

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
viktor pesta ragozin

Viktor Pešta jednal s bojovou organizací RFA! Odejde z OKTAGONu?

Bojová organizace RFA do toho vlítla pěkně zhurta a už teď se může chlubit velkými jmény, které se jí podařilo podepsat. Jsou mezi nimi například Tomáš Deák, Leo Brichta a nově se vyrojily spekulace, že se do organizace chystá i Viktor Pešta. Jak to teda je?