top fight logo export web

Tyson Fury: Anthony Joshua se mnou spároval tři kola a dal mi strašné bití

Tyson Fury byl naprosto upřímný, když měl popsat, jak se vyvíjel jeho sparing s Anthonym Joshuou.

Král těžké váhy federace WBC sice sebevědomě hlásí, že jeho britský kolega s přezdívkou „AJ“ by byl tím nejlehčím soupeřem, jakého v boxerském ringu jen může potkat. Daný příběh, s nímž nás ovšem Fury nyní seznámil, ale odkazuje na zcela něco úplně jiného.

„Zrovna jsem přišel do Finchleyho gymu, když v tom jsem dostal nabídku, abych si dal sparing s novým ABA šampionem Anthonym Joshuou… Prý to je horký talent, tak jsem měl omrknout jeho zkušenosti,“ ujal se slova Fury, který popisoval zážitky, jež se odehrály před deseti lety.

„Abych k vám byl upřímný, v té době jsem se už považoval za profíka, a tak jsem si říkal, že na Joshuu musím jít lehce… Přeci jen je to stále ještě amatér a pokud bych na něj šel zhurta, už by si se mnou nikdy sparing nedal,“ odhaloval Gypsy King myšlenky, které se mu v ten moment honily hlavou.

Následně se však dočkal tvrdého překvapení. „AJ na mě vystartoval jako šílený. Sotva začalo kolo, vyslal na mě dva rychlé levé háky, ke kterým pak přidal ještě pravý zvedák. A co bych vám povídal, dostal jsem dělo přímo na bradu,“ popisoval zážitek ze svého prvního blízkého setkání s Joshuou.

„Kdybych jen měl slabou bradu, jako má třeba David Price, tak bych dostal KO a spal bych aspoň měsíc. Naštěstí mám však tuhý kořínek, ale tohle jméno – Anthony Joshua – to jsem si fakt rychle zapamatoval. Velký talent pro budoucnost,“ chválil svého britského kolegu.

„Já sám jsem byl velmi talentovaný a už tehdy jsem se považoval za jednoho z nejlepších na světě, ale pak přišel AJ, dal si se mnou sparing na tři kola a dal mi strašné bití… Nemá smysl to popírat. Opravdu jsem si v ten moment myslel, že se mě nějaký amatér snaží zabít,“ smál se.

„Byl to náš první střet, moje první seznámení s ním. Nicméně když se boj postupně rozvinul, poznal jsem, že ho můžu zpomalit několika dobře mířenými údery na tělo,“ popisoval, co mu proti jeho soupeři začalo fungovat.

„Je nutné dodat, že sparing je pouze sparing, není to jako skutečný boj, kdy nemáte žádné chrániče hlavy. V té době jsem ale určitě poznal, že Joshua je talent pro budoucnost,“ vzdával pro změnu ještě jednou hold svému britskému rivalovi.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Stojí to za to. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení.

Bojové sporty živě

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Stojí to za to. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Vyberte 3 000,- Kč hned.