top fight logo export web
tyson fury temne obdobi

Tyson Fury: Přežil jsem temné období. Chlast a koks byly na denním pořádku!

Známý anglický boxer Tyson Fury zažíval po výhře nad Wladimirem Kličkem z 28. listopadu 2015 temné období, v němž se vůbec nevědělo, jestli se ještě někdy vrátí na scénu.

Sláva a společně velké množství volného času mu stouply do hlavy, což ho donutilo brát nemalé dávky kokainu, kvůli němuž vystavil svůj život do velkého nebezpečí.

„Když jsem byl mladší, sledoval jsem Kličkovy zápasy a představoval jsem si, jak ho jednoho dne porazím. V den, kdy na to došlo, jsem zdolal svůj Everest. Již jsem neměl žádné cíle. S boxem jsem tedy skončil, začal jsem hrát golf, chodil jsem do strip klubů, ale uvnitř mě rostla prázdnota, kterou jsem si neuměl vysvětlit.“

„Nikdy předtím jsem nebral drogy, až dokud mi nebylo 27. Kokain byla má volba… kokain a alkohol. Když se nad tím teď zamyslím a sám sebe se zeptám, zdali bych něco na tom změnil, řekl bych, že ne. Nezměnil bych byť jen jedinou část z toho, protože tak se to stát mělo. Musel jsem si tím vším projít, abych došel k prozření.“

„Na ničem mi v té době nezáleželo. Hodně jsem pil, dost jsem fetoval, noci jsem trávil po klubech a vybavoval se s lehkými ženami, jimž podobný noční život vyhovoval. Prostě jsem chtěl zemřít, ale zároveň jsem si to chtěl užít. Jenže v momentě, kdy z vás alkohol vyprchá, dostanete se do ještě větší deprese.“

„Jako dítě jsem měl sen a ten jsem si splnil, ale potom tu najednou už nic nebylo. Cítil jsem se ztracený a nevěděl jsem, co mám dělat. Jel jsem po dálnici, tahal jsem to na 300 km/h a bylo mi vše jedno. Chtělo se mi zemřít, o nic jsem se nestaral, pádil jsem stále dál a valil jsem to tou podobnou rychlostí až k mostu u San José.“

„Jakmile jsem ale dojel k mostu, slyšel jsem v hlavě hlas, který mi říkal, abych to nedělal. Říkalo mi to, abych myslel na své děti, svou rodinu, své syny a dcery… Jak by ty děti asi vyrůstaly bez táty? Pak jsem nakonec zastavil, vystoupil z auta a celý jsem se třásl. Nevěděl jsem, co mám dělat, ale slíbil jsem si, že už nikdy nebudu uvažovat o tom, abych si vzal život,“  vyprávěl proslulý Gypsy King.

Příběh Tysona Fuyho je velkou motivací pro každého, kdo zažívá podobné problémy. I to je jeden z důvodů, proč se britský obr z Manchesteru v prvním duelu s Deontayem Wilderem dokázal probrat z pomalu jistého kómatu a proč si v odvetě našel cestu za jasným vítězstvím.

Jeho heslo zní: „Nikdy se nevzdat! Dokázal jsem se s depresemi poprat já, dokáže to každý!“ A důkazem opěvovaného comebacku nám je i hodnocení serveru BoxRec, který Furyho dokonce zařadil na samotný vrchol žebříčku těžké váhy, čímž překonal i svého krajana Anthonyho Joshuu.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.