top fight logo export web
tyson fury reakce zapas

Tyson Fury reaguje na Whyteovo obvinění, že v boji s ním podváděl

Dillian Whyte přišel o možnost stát se regulérním šampionem těžké váhy WBC, když ve Wembley prohrál s „podvodníkem“ Tysonem Furym.

„The Body Snatcher“ patrně chodil do školy Deontaye Wildera, který rovněž Gypsyho Kinga označil za nečestného bojovníka, který si je pro výhru schopen nechat vrtat koleno… anebo například na někoho seslat „cikánskou kletbu.“

Zdali byla i na Whytea seslána nějaká kletba, to se neví, ale dozajista ho prý Tyson nelegálně a zcela mimo hranici pravidel strčil, což zapříčinilo ten pád na zem a následný náraz hlavou způsobil otřes mozku.

Tyson Fury box

Tyson Fury prý podvádí

„Ringový sudí to celé špatně vyhodnotil. Ten Tysonův úder mi vůbec nic neudělal, ale následné strčení, po kterém jsem spadl a praštil se hlavou o zem, už ano. Tohle měl být minimálně faul pro Furyho, ne-li rovnou diskvalifikace! Rozhodčí si počínal velmi špatně!“ stěžoval si krátce po zápase Whyte, který se tak dožadoval férového gesta v podobě odvety.

Trvalo to nějaký čas, ale nakonec se na tyto stížnosti rozhodl reagovat i sám strůjce úspěchu Tyson Fury. A ten to dal svému předchozímu soupeři pořádně sežrat.

„Je to pro mě trochu zklamání, protože jsem si o Dillianovi myslel, že to je chlap, který umí přijmout porážku. On však podobně jako Wilder přichází s výmluvami, které ani nedávají logiku,“ řekl Fury na YouTube kanálu Queensberry Promotions.

„Pokud se podíváte na záznam toho zápasu, uvidíte, že jsem Dilliana zasáhl čistým zvedákem. Vypnul jsem ho ještě v postoji, jenže on padal na mě. Co jsem tedy udělal, je to, že jsem ho popostrčil, aby padal dozadu, nikoliv na mě,“ vysvětloval.

„Dále je ze záznamu jasně vidět i to, že se Whyteova hlava země ani nedotkla. Žádné KO o podlahu nedostal, jak tvrdí. Je blbost, aby si nárokoval odvetu, když za celý duel mým směrem vyslal tři údery. Byla to velmi jednostranná záležitost,“ uzavřel Fury.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.