Top-Fight.cz - bojové sporty
ben askren box

Zvláštní doba, která přeje všem možným pseudo-hvězdám, dala vzniknout i boxerskému duelu mezi bývalým šampionem Bellatoru Benem Askrenem a YouTuberem Jakem Paulem.

Organizace Legends Only League se po úspěchu, který přinesl souboj Mike Tyson vs. Roy Jones Jr., vrací s dalším galavečerem, kde bude jako hlavní tahák právě zápas Askren vs. Paul. Na stejné kartě se v boxerské premiéře ukáže další legenda MMA, a to Frank Mir.

Youtuber Jake Paul

Představit si aktéry hlavního duelu bude vcelku snadná práce. Jake Paul je začínající boxer, který těží ze své obrovské popularity na sociálních sítích. Díky tomu se mu dostalo privilegia obsadit hlavní tahák sledované akce a navíc mu v přípravě pomohla řada známých osobností.

U některých šlo zajisté o snahu se zviditelnit. Jiní chovají k Askrenovi osobní antipatie a chtějí vidět Funky Bena potupeného drzým mladíkem. Druhou skupinu jasně reprezentuje Jorge Masvidal, který před vzájemným zápasem nadával Askrenovi do vidláků a ten mu to vracel útoky na jeho kubánský původ.

Ben Askren jde hájit čest opravdových bojovníků, zaskočí ho Youtuber Jake Paul?

Profesionální MMA zápasník Ben Askren

Šestatřicetiletý Američan se k MMA dostal přes wrestling, ve kterém se stal dvojnásobným NCAA národním šampionem v nejvyšší divizi. Také byl členem amerického olympijského týmu. V oktagonu si držel plných deset let neporazitelnost a zvládl se stát šampionem Bellatoru i v asijské ONE Championship.

Během této doby porazil taková jména, jako jsou Lyman Good nebo Douglas Lima. V roce 2019 se stal součástí zajímavého „trejdu“, který přivedl do ONE Championship Demetriouse Johnsona a Bena vyslal do UFC. Funky Ben chtěl v nejvyšší lize dokázat svoji výjimečnost a jako první mu stál v cestě Robbie Lawler. Askren i přes hororový začátek vyhrál podivnou submisí, kterou Herb Dean ukončil velmi brzo a necitlivě.

Další na řadu přišel právě rozjetý Jorge Masvidal. Vyhecovaný zápas skončil po pouhých pěti vteřinách naskočeným kolenem do hlavy Bena! První porážka byla na světě a navíc způsobem, který bolel o to víc. Šancí na reparát byl boj proti BJJ specialistovi Demianu Maiovi. Ten dokázal Funky Bena uškrtit ve třetím kole a sen o zisku dalšího titulu se definitivně rozplynul. Ztráta motivace po dvou neúspěších vyústila v ukončení kariéry.

Nyní se Ben vrací, aby zatnul tipec borci, který se světem bojových sportů nemá mnoho společného. Za to se mu dostává velké podpory ze všech stran. Milion dolarů na Askrenovu výhru si vsadil například Dana White. Jak vše dopadne, zjistíme již dnes v noci.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • Box
  • Uhájí Ben Askren zápasnickou čest, nebo ho Youtuber Jake Paul totálně zesměšní?