top fight logo export web
Ben Askren forma

Upřímnost nadevše. Ben Askren prozradil, proč začal s MMA a proč je jako boxer tak moc na ho*no

Za sebou má silné wrestlingové zázemí i účast v několika soutěžích. Když ale přišla řeč o penězích, věděl, že se bez přesunu na velkou scénu neuživí.

Tak tedy přišel čas na rozhodování se, kam jeho kroky dále povedou, a zde už Ben Askren ucítil, že se na výsluní právě dostávají smíšená bojová umění, proto je také zkusil.

„Už ani nevím, kdy to bylo. Psal se nějak rok 2008, 2009 a já věděl, že ačkoliv jsem dobrý ve wrestlingu, tak se tím neuživím. Nechtěl jsem zůstat chudý, potřeboval jsem změnu, a proto jsem svého wrestlingového zázemí využil při přechodu k MMA,“ prozrazoval Askren.

„Dříve to bylo snazší, v MMA nepůsobilo tolik zemařů. Tak jsem měl větší šanci se prosadit. Každého jsem zamordoval. Dnes už je to daleko těžší, protože tomuto stylu začala vládnout vlna Dagestánců, kteří to ještě o něco posunuli. Je to opravdu velmi účinný wrestling obohacený o sambo techniky. Ti týpci z Dagestánu jsou navíc velmi odolní a silní. Myslím si, že jim bude patřit budoucnost,“ poukazoval třeba na rodokmen Nurmagomedovů či na takového Islama Makhacheva.

Tímto se dostával i k základní otázce týkající se jeho postoje. „Můj box byl vždy na hovno, nikdy jsem to nepopíral, ale vždy jsem si to vynahrazoval jinak. Postoji jsem se začal věnovat až v průběhu času, ale pokaždé jsem se soustředil hlavně na své přednosti. Ty musely zůstat nejvíce ostré po celou dobu mé kariéry,“ tvrdí Askren.

Potupná Askrenova prohra nezůstala bez odezvy. Neříkej mi, že to nebylo podplacené, smějí se fanoušci

Dal vzpomenout i na finančně výnosnou boxerskou bitvu s YouTuberem. „V duelu s Jakem Paulem se potvrdilo, že box a MMA jsou dva úplně odlišné sporty, i když vám to nepřijde. Měl jsem za to, že mi můj boxerský základ postačí, ale v Jakeovi jsem se hodně spletl. Až do nástupu do ringu jsem netušil, co mě čeká. On mě zaskočil vším, co uměl,“ dodal Askren.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.