top fight logo export web
Oleksander Usyk priprava box

Usyk vysvětlil, proč opustil válečnou Ukrajinu na úkor odvety s Joshuou

V Ukrajině zuří válka a Oleksandr Usyk se rozhodl svou zem bránit. Pak ovšem válečné teritorium náhle opustil. 

Mnoho lidí tento krok nepochopilo, a dokonce na adresu svého národního hrdiny psalo vulgární komentáře. Málokdo ovšem věděl, že byl Usyk doslova uprosen, aby odvetu s Joshuou přijal. On to totiž celou dobu odmítal, dokud jeho země nebude v bezpečí.

„Tohle je holá pravda. Byl jsem připravený bojovat za svou vlast, na nějaký box jsem neměl ani pomyšlení. Kolikrát jsem byl v centru nebezpečí, nad námi létaly rakety. Navštívil jsem vojenskou nemocnici a viděl jsem vojáky, mé bratry, umírat. Tohle jsem zažil a psychicky mě to poznamenalo,“ uvedl Usyk podle agentury Reuters.

„Jakmile přestal být obléhán Kyjev, mé služby už nebyly v podstatě tolik potřeba. Chtěl jsem sice pokračovat v pomáhání, v bránění vlasti, ale potom mi přišla nabídka, ať se utkám s Joshuou.

Věřte mi, nechtěl jsem. Tato válka se dotýká mnoha mých rodinných příbuzných, nechtěl jsem je opustit. Nakonec mi ale přišla prosba shora, abych bojoval za Ukrajinu v ringu. Byla to víceméně žádost ze strany vlády. Žádala mě, abych podpořil Ukrajinu v boxerském ringu. Tuto žádost jsem po pár úvahách vyslechl,“ dodal.

usyk armada

Dokonce bylo řečeno, že Usyk během války shodil až deset kilo. Jeho žena veřejnosti popisovala, jaké má o svého muže obavy. Těžko říct, zdali tyto kilogramy současný šampion federací IBF, IBO, WBA a WBO nabral zpátky. V duelu s Joshuou 20. srpna je jistě bude potřebovat.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.