Fury a Joshua

Velká rána! Zápas Fury vs. Joshua má být zrušen, do hry vstoupil Wilder a jeho právníci

Tak tohle mohl čekat jen málokdo. Prakticky již všemi stranami potvrzený duel Fury vs. Joshua dostal stopku, neboť se do hry vložil Deontay Wilder a jeho právníci.

Pokud si dobře vzpomínáte, Wilder měl čas někdy do konce loňského října, aby aktivoval klauzuli ohledně trilogie. To se ale nestalo, a když byl Tyson Fury od svých povinností vůči americkému boxerovi osvobozen, tak se náhle Bronzový Bombardér ozval s tím, že o trilogii zájem ve skutečnosti má.

Kdekdo si myslel, že Wilder takto jednal kvůli tomu, aby to nevypadalo, že má strach, a proto se naschvál ozval pozdě. Jak ovšem plynul čas, alabamský rodák nabral dostatek sebevědomí, aby svou žádost potvrdil oficiálně. Tentokrát si však do hry pozval jak právníky, tak i sportovní arbitráž, jíž požádal o přezkoumání případu.

Promotér Bob Arum sice tvrdil, že nyní duel Fury vs. Joshua už nemůže nic ohrozit, ale jak je vidět, pravděpodobně může. Daniel Weinstein, tedy muž, jenž měl tento případ na starost, rozhodl, že britský držitel zeleného pásu WBC musí svému americkému protějšku nabídnout trilogii. Mluví se dokonce i o konkrétním termínu, který nás odkazuje na 15. září 2021.

Gypsy King se už dříve nechal slyšet, že za to, jak o něm Wilder mluví, mu již nikdy žádnou šanci k odvetě nedá. Své tvrzení podložil i tím, že se klidně nechá připravit o pás šampiona, neboť se jedná jenom o kus kovu. Fanoušci box sledují kvůli lidem, jež v něm působí, ne kvůli titulům, říkával.

Edit: Podle nových informací je možné, že se duel Fury vs. Joshua stále uskuteční dle plánu (14. srpna). Protože však Wilder vyhrál tento soudní spor, bude mu muset být vyplacena ne zrovna nízká suma za to, že se rozhodne této velké sjednocující bitvě nestát v cestě. Také by mohl nadále trvat na tom, že se pak utká s vítězem. Rozhodně se ze strany bývalého šampiona jedná o mazaný krok.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue