top fight logo export web
bratri klickova seznam smrti

Velké obavy o bratry Kličky! Oba se ocitli na ruském seznamu smrti

Dvě slavné těžkotonážní boxerské legendy se rozhodly vzdorovat ruským jednotkám při jejich útoku na Ukrajinu. Zaplatit by za to mohly životem.

Server The Times uvedl, že se oba bratři Kličkové kvůli svému vzdoru ocitli na úderném seznamu tzv. „vražedného komanda“ složeného z elitních zabijáků, kteří mají eliminovat hlavní nepřátele Ruska.

Onen seznam čítá třiadvacet jmen, nad nimiž byl vynesen ortel smrti. Mezi odsouzenými se nachází převážně lidé z ukrajinského parlamentu, ale také například starosta Kyjeva, kterým je bývalý šampion těžké váhy v boxu Vitalij Kličko. On i jeho mladší bratr Wladimir se stali klíčovými postavami při obraně města proti ruské invazi.

Deník Daily Mail doplňuje informaci, že má jít přibližně až o čtyři tisíce vražedných žoldáků téže přezdívaných jako „Vagnerova armáda“, kteří pracují v utajení. Čtyři sta z nich se přitom sjednotilo v Bělorusku, odkud mají podniknout útok na Kyjev, kde se nachází nejvíce jejich cílů.

„Mohou se zničehonic vynořit ze stínu a pak zase zmizet. Jedná se o velmi násilné osoby, které nemají nic společného s ruskou vládou, proto jejich najmutí mohou Rusové velmi dobře popřít,“ zněla slova generála Sira Richarda Barronse, jenž se s těmito žoldáky již v minulosti potkal.

„Tyto jednotky jsou na podobné případy trénovány celý život. Je velmi obtížné je vystopovat nebo odhalit,“ podotkl Barrons pro deník Times.