top fight logo export web
Whyte Fury

VIDEO: Král se loučí nekompromisním KO! Tímto zvedákem Fury poslal Whytea do říše snů

Tyson Fury potvrdil roli nejlepšího boxera těžké váhy nové generace, když Dilliana Whytea v šestém kole poslal nekompromisně na žíněnku.

Největší anglický stadion Wembley, na nějž zavítalo 94 tisíc diváků, má za sebou zjevně poslední představení slavného šampiona Gypsyho Kinga.

Ten si v šesti kolech smlsnul na svém britském soupeři Dillianu Whyteovi, jenž dopředu pravděpodobně tušil, že v tomto zápase na body vyhrát nemůže. A tak se vždy v pravidelných intervalech snažil spolehnout na svůj důrazný zadní granát, který ovšem pokaždé jen prosvištěl vzduchem, aniž by něco zasáhl.

Tyson Fury oproti tomu sáhl po trpělivější taktice, jejímž cílem bylo hlídat si vzdálenost a soupeře si oťukávat, dokud se nenaskytne ta správná příležitost k zápasu ukončující ráně.

Té se diváci dočkali v samotném závěru šestého kola. Dillian rozevřel ruce, což dalo úřadujícímu šampionovi těžké váhy WBC šanci na soupeřovu bradu poslat původně nenápadný zvedák. Ten byl však natolik důrazný, že celou show ve Wembley ukončil.

Whyte se ještě snažil vstát, ale jak už tomu bývá zvykem, hlava sice chtěla pokračovat, ale tělo ho už neposlouchalo.

„Dillian je naprosté zvíře. Je silný jako býk a má srdce lva, ale bohužel pro něho, dnes stál v ringu proti jednomu z nejlepších boxerů celé historie,“ okomentoval Tyson Fury svůj úspěch, jímž rozšířil své skóre na 32 výher bez jediné porážky.

Konec jedné velké éry

Velkým zklamáním pro nás všechny nepochybně je ta skutečnost, že jsme se s Furym v profesionálním ringu zjevně viděli naposledy. Dost možná už ho k návratu ani nepřesvědčí velká bitva o všechny prestižní pásy, která by se uskutečnila proti vítězi odvety Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk… Ovšem dejme tomu čas, až z nejlepšího boxera těžké váhy současnosti trochu opadnou emoce.

Zajímavost: Tyson Fury vyhrál bílý pásek těžké váhy WBC (tradičně je zelený), který organizace nechala udělat na počest této mimořádné sjednocující bitvy dvou šampionů. Dillian Whyte totiž v rámci této federace už několik let držel titul dočasného šampiona a k boji o regulérní pás se dlouhou dobu nedostal.

A samozřejmě nechyběla ani píseň

 

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.