Billy Joe Saunders tata

Video: Ochranka brutálně napadla otce boxera Billyho Saunderse. Chtěl jen zkontrolovat synovo zdraví

Billy Joe Saunders si během minulého víkendu na konto připsal vůbec první profesionální prohru, když na TKO po osmém kole podlehl pound-for-pound jedničce Saulu Alvarezovi.

Pro britského boxera to bylo o to horší, že nemohl zbývajícího času využít k nějakému obratu, jelikož v šestém kole schytal klíčový úder, jenž mu způsobil mnohočetnou frakturu lícní kosti. Jeho tým situaci po osmém kole posoudil a utkání odmával.

Když otec vidí, že se podobné zranění přihodí jeho synovi, vzbudí se v něm rodičovský instinkt a rychle přispěchá na pomoc. Totéž nastalo i v případě Toma Saunderse, jenž se snažil přiblížit k ringu, kam ho ale nepustil člen ochranky, který svou práci vykonával až příliš důkladně.

Tom byl poměrně brutálně napaden, což nakonec vyvolalo potyčku i v publiku. Mnoho fanoušků chování ochranky odsoudilo.

Protože se jednalo o životní zápas britského boxera, v hledišti nemohl chybět ani jeho krajan Tyson Fury. I jeho zachytilo vyobrazené video, do roztržky se však zapojil jen minimálně.

Billy Joe Saunders

Co se samotného Billyho Saunderse týče, čeká ho nyní dlouhá pauza. Odhaduje se dobrých šest měsíců, než se bude moct plně zapojit do přípravy.

„Děkuji všem za podpůrné zprávy. Mám zlomený oční důlek a lícní kost na třech místech, nicméně operace se zdařila. Někdy vyhrajete, jindy prohrajete, tak už to v tomto sportu chodí. Já bohužel vůbec neviděl na jedno oko, proto to můj tým zastavil. Díky všem, co se dívali, já se vrátím,“ vzkázal bývalý šampion super střední váhy federace WBO.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue